AOTMiT zbierze dane dot. wynagrodzeń pracowników w placówkach medycznych

26 Lipca 2019, 10:47 pieniądze

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zamierza gromadzić informacje o aktualnych stawkach wynagrodzeń poszczególnych grup zawodowych, w tym lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu medycznego, aby w jak najbardziej rzetelny sposób określać koszty udzielanych świadczeń. Placówki medyczne mogą przekazać te dane w specjalnej ankiecie do 30 sierpnia.

- Z uwagi na dużą dynamikę wzrostu wynagrodzeń w sektorze ochrony zdrowia, chcąc w jak najbardziej rzetelny i aktualny sposób określać koszty udzielanych świadczeń, Agencja przygotowała ankietę mającą na celu gromadzenie informacji o aktualnych stawkach wynagrodzeń poszczególnych grup zawodowych, w tym lekarzy, pielęgniarek oraz pozostałego personelu medycznego - podkreślił AOTMiT w specjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej.

- Przekazane przez Państwa dane będą wykorzystywane w procesie monitorowania współczynnika zmian wynagrodzeń, a także do prognozowania wzrostu kosztów w kolejnych latach. Dlatego też chcemy zachęcić do cyklicznego przekazywania tych niezwykle istotnych informacji (raz na pół roku / w zależności od potrzeb). Niniejsza ankieta jest pierwszą z cyklu z terminem przekazania danych do 30 sierpnia br. - wyjaśniła Agencja w specjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej.

Ankiety mają być przekazywane za pomocą kanału dostępowego (szyfrowanego serwera FTP). Jak zapewnia AOTMiT, jest to rozwiązanie bezpieczne i zapewniające zachowanie poufności przekazywanych danych.

Źródło: AOTMiT

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz