Prof. Wojciech Maksymowicz wiceministrem nauki

26 Lipca 2019, 11:54 Maksymowicz Wojciech

Prof. Wojciech Maksymowicz, neurochirurg, kierownik Katedry Neurologii i Neurochirurgii w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, został powołany w piątek na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Informację o powołaniu prof. W.Maksymowicza na podsekretarza stanu w MNiSW potwierdziła w rozmowie z Polityką Zdrowotną rzecznik prasowa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Katarzyna Zawada. 

Dodała, że prof. W. Maksymowicz będzie nadzorował w resorcie nauki Departament Innowacji i Rozwoju oraz Departament Współpracy Międzynarodowej.

W sierpniu ub. roku minister nauki Jarosław Gowin powołał prof. W. Maksymowicza w skład zespołu doradczego do spraw nauki i szkolnictwa wyższego, którego głównym zadaniem miało być monitorowanie wdrażania nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, która zaczęła obowiązywać na polskich uczelniach od października ubiegłego roku.

Prof. W. Maksymowicz to były minister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka. To nie jego pierwsza współpraca z J. Gowinem. Był też jego doradcą medycznym w czasie prac nad Programem 2015 dotyczącym rozwoju Polski na lata 2015-2019. Opracowywał też osobny dokument poświęcony zdrowiu i koniecznym korektom programu obecnego rządu. 

Prof. W. Maksymowicz jest kierownikiem Katedry Neurologii i Neurochirurgii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, Wydział Nauk Medycznych. W czerwcu tego roku zrezygnował ze stanowiska prorektora ds. Collegium Medicum na tej uczelni z powodu zmian statutowych dotyczących Collegium.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz