Pacjenci z migreną skorzystają z medycznej marihuany

30 Lipca 2019, 9:51 marihuana

W Wielkiej Brytanii uruchomiono pierwszą klinikę, która oferuje terapię z wykorzystaniem konopi indyjskich w stanach takich jak przewlekły ból, migrena, fibromialgia, a także w opiece paliatywnej - donosi portal "Pharma Times".

Londyńska klinika Sapphire Medical Clinic ma świadczyć kompleksową terapię, która ma obejmować obok preparatów z konopi także konwencjonalnie stosowane leczenie schorzeń. Pacjenci mają mieć w niej dostęp m.in. do specjalistów neurologii dziecięcej opieki paliatywnej, psychiatrii, gastroenterologii, czy w końcu lekarzy anestezjologów. W klinice wszystkie wykonywane procedury mają być zgodne z wytycznymi MHRA oraz brytyjskiego NHS.

Co warto podkreślić lekarze zatrudnieni w placówce będą prowadzić pierwszy na wyspach rejestr pacjentów poddawanych terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany. Pomysłodawcy przekonują, że pozwoli zebrać dane kliniczne, a klinicystom umożliwi stworzenie najlepszych wzorców postępowania z wykorzystanie produktów leczniczych z konopi indyjskich.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz