Senat: Zmiana kryterium dochodowego przy „500 plus” dla niepełnosprawnych?- PiS zgłasza swoją poprawkę

30 Lipca 2019, 16:35 wyroby medyczne niepełnosprawny wózek inwalidzki

Świadczenie uzupełniające przysługiwałoby każdej osobie uprawnionej, której wysokość świadczeń finansowanych ze środków publicznych łącznie ze świadczeniem uzupełniającym nie przekracza kwoty 1600 zł miesięcznie - przewiduje poprawka zgłoszona we wtorek podczas posiedzenia Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, przez senator PiS Bogusławę Orzechowską.

Przypomnijmy, że rządowy projekt zakładał, że o wypłatę 500 złotych będą mogły wnioskować te osoby, które nie mają prawa do żadnych świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych lub otrzymują świadczenia nieprzekraczające kwoty 1100 zł brutto. Podczas głosowania posłowie PiS poparli poprawkę zgłoszoną przez opozycję, która m.in. zwiększa kryterium dochodowe umożliwiające uzyskanie dodatku z 1,1 tys. zł do 2,2 tys. zł. Poprawka wykluczyłaby z włączenia do tej kwoty także m.in.  emerytur, czy rent rodzinnych jak i rent z tytułu niezdolności do pracy. Komisja wnosi o wprowadzenie poprawek do ustawy, wnioskiem mniejszości.

We wtorek senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej rozpatrzyła ustawę ws. świadczenia uzupełniającego w wysokości 500 zł dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. 

Podczas posiedzenia komisji, wiceprzewodnicząca komisji Bogusława Orzechowska (PiS) zgłosiła poprawkę przewidującą, że świadczenie uzupełniające przysługiwałoby każdej osobie uprawnionej, której wysokość świadczeń finansowanych ze środków publicznych łącznie ze świadczeniem uzupełniającym nie przekracza kwoty 1600 zł miesięcznie.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Niepełnosprawna niezdolna do samodzielnej egzystencji z 1260 zł renty po 16 latach pracy,do wykonywania której potrzebne jest wyższa wykształcenie i specjalizacja. Czwartek, 01 Sierpnia 2019, 13:21
Dla najsłabszych rząd nie ma pieniędzy, tylko im wprowadza się kryteria dochodowe. Żenada i wstyd - o cywilizacji narodu -rządu w tym przypadku -świadczy stosunek do ludzi najsłabszych. Kto jest słabszy od niepełnosprawnego niezdolnego do samodzielnej egzystencji???Jak cywilizowanych ludzi w związku z tym mamy w rządzie?
Sake Środa, 25 Września 2019, 17:31
Na miskę ryżu musi być i ich zdaniem wystarczy,żeby przeżyć.