Więcej miejsc na kierunku lekarskim na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

31 Lipca 2019, 9:58 Lekarze
Zwiększenie limitu przyjęć dla Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego o 12 miejsc na kierunek lekarski, na studia realizowane w formie studiów niestacjonarnych w języku polskim - przewiduje projekt noweli rozporządzenia, który w środę trafił do konsultacji społecznych. 

Chodzi o projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie limitu przyjęć na studia na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym

O rozporządzeniu określającym te limity pisaliśmy w ubiegłym tygodniu Ile miejsc na kierunkach lekarskich w roku 2019/2020?

Jak czytamy w uzasadnieniu projekt noweli rozporządzenia uwzględnia wniosek Gdańskiego Uniwersytety Medycznego o zwiększenie limitu  przyjęć na kierunek lekarski w roku akademickim 2019/2020.

Projekt przewiduje zwiększenie limitu przyjęć dla GUM o 12 miejsc na kierunek lekarski - na studia realizowane w formie studiów niestacjonarnych w języku polskim.

- W związku z dalszym podnoszeniem limitów przyjęć na studia na kierunku lekarskim, zakłada się pozytywny wpływ na wskazane grupy społeczne wyrażający się nie tylko w tworzeniu szans na kształcenie, ale również na poprawę dostępu do świadczeń medycznych - czytamy w OSR do projektu.

Źródło: RCL

BPO 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz