M. Morawiecki na Miodowej. Powołał pełnomocnika ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego

01 Sierpnia 2019, 12:59 kraska szumowski morawiecki

Premier Morawiecki spotkał się dzisiaj w Ministerstwie Zdrowia z ministrem Łukaszem Szumowskim i senatorem Waldemarem Kraską, któremu wręczył nominację na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Nasza redakcja, we wtorek, jako pierwsza poinformowała o planowanych zmianach w kierownictwie MZ. Zobacz: Nasze informacje potwierdziła wczorajsza publikacja rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw Państwowego Ratownictwa Medycznego. 

Dziś w siedzibie Ministerstwa Zdrowia, na wniosek ministra zdrowia, senator Waldemar Kraska otrzymał oficjalne powołanie na Pełnomocnika Rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego z rąk premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Waldemar Kraska pochodzi z Sokołowa Podlaskiego. W 1989 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku. W 1993 r. uzyskał I stopień, a w 2000 r. – II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z medycyny ratunkowej.

W 1989 r. rozpoczął pracę zawodową w szpitalu w Sokołowie Podlaskim. W latach 1997–2001 był kierownikiem Oddziału Pomocy Doraźnej w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim. Od 2004 r. pełni tam funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej. Od 2001 r. jest koordynatorem medycznym w RM-Meditrans Stacja Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim. W 2005 r. został zastępcą dyrektora ds. lecznictwa tej jednostki. Jest czynnym zawodowo lekarzem. Senator  VI, VII, VIII, IX kadencji. W obecnej kadencji  jest przewodniczącym Senackiej Komisji Zdrowia, pracuje także w Komisji Obrony Narodowej. 

W Ministerstwie Zdrowia wiceministrowi podlegać będzie Departament Ratownictwa Medycznego i Obronności oraz Departament Współpracy Międzynarodowej.

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Unger Piątek, 02 Sierpnia 2019, 15:51
Gość ma bardzo dużo doświadczenia w tej kwestii. Era misiewiczów się definitywnie kończy.