NFZ promuje karmienie piersią

01 Sierpnia 2019, 14:48 dziecko noworodek

Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach obchodów Międzynarodowego Tygodnia Karmienia Piersią organizuje w poszczególnych oddziałach wojewódzkich akcje, które mają zachęcić do wyboru tej metody karmienia, m.in. spotkania z edukatorami laktacyjnymi.

Jak przypomina NFZ, w 1990 roku UNICEF ustanowił międzynarodowy tydzień karmienia piersią w każdym pierwszym tygodniu sierpnia. Głównym założeniem inicjatywy jest promowanie karmienia wyłącznie mlekiem matki przez pierwsze pół roku życia dziecka w celu zapewnienia jego prawidłowego rozwoju. Karmienie piersią ma ogromne znaczenie dla przyszłości niemowlęcia: zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób, alergii i infekcji, wzmacnia odporność organizmu, nawet w dorosłym życiu. 

P.o. Prezesa NFZ Adam Niedzielski przypomniał, że NFZ przygotował szkolenia e-learningowe, których celem jest podniesienie świadomości kobiet w ciąży oraz rozszerzenie i usystematyzowanie wiedzy pracowników ochrony zdrowia na temat karmienia piersią. Szkolenia dostępne są na stronie www.akademia.nfz.gov.pl.

W tygodniu karmienia piersią w poszczególnych oddziałach wojewódzkich NFZ będą przeprowadzone akcje zachęcające do karmienia piersią. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych OW NFZ.

Np.Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza w najbliższy piątek 2 sierpnia do Sala Obsługi przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie wszystkie Mamy, które chciałyby skorzystać z bezpłatnych porad z edukatorem laktacyjnym ze Stowarzyszenia „Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią”. Edukator wyjaśni jak karmić piersią i odpowie na pytania dotyczące tego aspektu macierzyństwa.

Z tej okazji także Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki i Łódzki oddział NFZ zaprasza 2 sierpnia mamy, które karmią i te, które są w ciąży lub planują macierzyństwo na bezpłatne porady laktacyjne. Udzielą ich ekspertki - położne laktacyjne ICZMP. Na stoisku NFZ w Banku Mleka w ICZMP mamy dowiedzą się wszystkiego o leczeniu mamy i maluszka oraz prawach przysługujących ciężarnej. 

Źródło: NFZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz