Zachodniopomorski NFZ: liczba e-recept wzrosła dwukrotnie

01 Sierpnia 2019, 16:31 komputer lekarz cyfryzacja informatyzacja e-zla e-zdrowie

W Zachodniopomorskiem w ciągu jednego miesiąca liczba wystawionych elektronicznych recept wzrosła niemal dwukrotnie; ze 116 tys. w czerwcu, do 225 tys. w lipcu - informuje oddział wojewódzki NFZ.

Jak informuje zachodniopomorski OW NFZ, e-recepty pacjenci mogą otrzymać w 133 placówkach, w 47 różnych miejscowościach. To także duża zmiana -  w czerwcu placówek i miejscowości było dwa razy mniej.

Najwięcej recept w województwie wystawiają:  NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej Wiesława Fabian ze Szczecina (78 723),  Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska ze Świnoujścia (23 745), Przychodnie Medycyny Rodzinnej Szafera ze Szczecina (15 761), Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Stargardzie (15 015) oraz NZOZ "Przychodnia Rodzinna" Grzegorz Bajerowicz z Łobza (11 592).

Złota piątka wystawiła 64 proc. wszystkich elektronicznych recept, jakie na swoje konta w naszym województwie otrzymali pacjenci od początku roku.   

Region koszaliński niedawno przyłączył się do systemu, ale skok liczby podmiotów i wystawionych recept jest znaczący. W czerwcu wystawiono tutaj 2,8 tys. e-recept, w lipcu jest ich 8 razy więcej, bo 22,4 tys. Z siedmiu placówek, w których pacjenci mogli dostać e-recepty w czerwcu, ich liczba wzrosła do 35.

Źródło: ZOW NFZ

BPO

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz