36 mld USD - tyle wydadzą firmy z sektora zdrowia na reklamę w 2019 r.

06 Sierpnia 2019, 10:29 dane wyniki analiza dokument

Globalne wydatki reklamowe marek z sektora healthcare wzrosną w tym roku o 3,6 proc., a ich wartość wyniesie 36 mld USD netto. Liderami są USA oraz Chiny, a ich łączny udział w rynku reklamy leków to 86 proc.

Dane o wydatkach reklamowych marek z sektora healthcare podał portal WirtualneMedia na podstawie raportu Healthcare Advertising Expenditure Forecasts opublikowanego przez agencję mediową Zenith we współpracy z Publicis Health Media.

Inwestycje w reklamę tej kategorii hamują z powodu rosnących kosztów i presji na obniżanie cen. W 2021 roku wydatki firm z tego sektora na internet mają być wyższe niż na telewizję. 

Raport zawiera dane z 13 globalnych rynków, które odpowiadają za 78 proc. globalnych wydatków reklamowych we wszystkich kategoriach i są reprezentatywne dla światowych trendów: Australii, Brazylii, Chin, Francji, Hiszpanii, Indii, Kanady, Korei Południowej, Niemiec, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Spośród nich, liderami pod względem wartości wydatków na reklamę sektora zdrowotnego są USA (15,9 mld dolarów) oraz Chiny (14,4 mld dolarów). Ich łączny udział w rynku reklam leków wynosi 86 proc. 

Telewizja jest najważniejszym medium dla reklamodawców z branży zdrowotnej. Jej udział w wydatkach na reklamę tego sektora w 2018 roku stanowił 54,7 proc., wobec 30,8 proc. udziału telewizji w globalnym rynku reklamowym.
W 2018 roku wydatki na reklamę sektora zdrowia w telewizji spadły o 3,1 proc. i według prognozy Zenith będą spadać również w najbliższych latach: o 4,6 proc. w 2019 i o 5,2 proc.w 2020 oraz w 2021 roku. Tempo tych spadków jest wyższe od tego, w jakim kurczy się globalny rynek reklamy telewizyjnej (około 1 proc. rocznie).   

Choć obecnie reklamy zewnętrzne, "outdoor" wydają się być mało wykorzystywane przez reklamodawców z branży zdrowotnej – jego udział w wydatkach reklamowych branży sięga w tym roku 4 proc.. W 2018 roku wydatki sektora zdrowotnego na ten typ reklamy wzrosły o 11 proc., a prognoza na ten rok mówi o wzroście o 15 proc.
Internet, główny konkurent telewizji, miał w 2018 roku 34 proc. udziału w wydatkach na reklamę. Wydatki na reklamę online tego sektora wzrosły w ubiegłym roku o 16 proc. i według prognozy Zenith również w tym roku utrzyma się taka dynamika wzrostu. W 2021 roku internet wyprzedzi telewizję, stając się największym medium reklamowym dla sektora, do którego trafi 46 proc. środków przeznaczonych na reklamę. 


źródło: wirtualnemedia.pl 

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz