UK: 434 mln funtów na dodatkowe dostawy leków

07 Sierpnia 2019, 9:42

Wielka Brytania zbroi się na wypadek tzw. twardego Brexitu. W oświadczeniu wydanym kilka dni temu - kanclerz Sajid Javid zadeklarował, że zarezerwował 434 mln funtów na zapewnienie ciągłości w dostawie na wyspy podstawowych leków- donosi portal The Pharmaceutical Journal.

Rząd premiera Borisa Johnsona, który jest zwolennikiem twardego Brexit'u, szykuje się na ewentualność opuszczenia Unii Europejskiej bez umowy. Ważnym obszarem, który będzie musiał zostać zawczasu zabezpieczony są leki i sprzęt medyczny pochodzący spoza Wielkiej Brytanii. Aby zapewnić ciągłość dostaw najpotrzebniejszych, podstawowych preparatów leczniczych oraz produktów medycznych, rząd planuje przekazać 434 mln funtów, które mają zwiększyć zdolności logistyczne m.in. hurtowników w zakresie transportu, magazynowania i logistyki. Zadeklarowane pieniądze to część z puli 2,1 mld funtów, jakie na przygotowanie do twardego Brexitu przeznaczono kilku rządowym departamentom.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>>> Wielka Brytania szykuje się na lekowy Armagedon

Warto przypomnieć, że wcześniej Departament Zdrowia i Opieki Społecznej wyasygnował 50 mln funtów na zakup leków w przypadku wyjścia z UE bez umowy. Przypomnijmy, że zgodnie z ostatnimi ustaleniami Wielka Brytania musi opuścić Unię Europejską do 31 października tego roku.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz