Prawie milion zł dla o. Rydzyka? Minister odpowiada

07 Sierpnia 2019, 13:57 szumowski

W odpowiedzi na zarzut Krzysztofa Brejzy (PO) w sprawie "skandalicznej dotacji z Ministerstwa Zdrowia dla fundacji ojca T.Rydzyka", minister zdrowia zapewnił, że jego resort dba o promocję w różnych mediach. Nie tylko tych z Torunia. 

W sobotę poseł PO podał na Twitterze, że otrzymał odpowiedź, z której wynika, że od grudnia 2015 roku do lutego 2019 resort zdrowia zawarł umowy z Fundacją Lux Veritatis na "zakup czasu antenowego dla celów przeprowadzenia kampanii edukacyjno-informacyjnej w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów". 

"Umowy opiewały na kwotę 182 940 zł w 2016 roku, 488 604,26 zł w 2017 roku oraz 202 439,02 zł w 2018 roku- czytamy. Łącznie to ponad 873 tys. zł. 

 

- Ja się staram od tego awanturnictwa trzymać z daleka. Pochwalę nawet moich poprzedników (...) Przygotowywali oni uchwałę, która obliguje szefa resortu zdrowia do informowania pacjentów i prowadzenia kampanii w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych - komentował sprawę na antenie Polsat News, minister zdrowia Łukasz Szumowski. 

Minister podkreślał w rozmowie, że resort ciągle promuje zdrowy tryb życia. Nie tylko w mediach należących do o. T. Rydzyka - te mają stanowić 5 proc. całkowitego budżetu przeznaczonego na promocje. - Te kampanie są widoczne i bardzo dobrze odbierane. Poprzednie działania, czyli zapraszanie pacjentów, Najwyższa Izba Kontroli krytykowała wielokrotnie i stąd ta zmiana - mówił. 

JK

 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

Fada Niedziela, 11 Sierpnia 2019, 12:32
Minister przedewszystkim powinien zadbać by obywatel mógł być leczony z dostępem do placówki w miarę szybko.... bez czekania i z dostępem do leków!!! A nie zawierzac Służbę Zdrowia opiece Matki Boskiej i promować się u Rydzyka.... To absurd, jeśli brakuje na leki i na utrzymanie szpitali!!
reCAPTCHA Czwartek, 08 Sierpnia 2019, 16:53
Następny minister okrada emerytów którym brakuje na lekarstwa a on daje temu pazernemu czlowiekowi .hanba tak okradać ludzi .do dymisji
Gość Czwartek, 08 Sierpnia 2019, 16:50
Następny minister okrada ludzi bo emeryci nie mają na lekarstwa a ten daje 1mln dla Rydzyka .jak on nie ma wstydu .brakuje pieniedzy w szpitalach a on zwykly oszust daje temu następne pieniadze.hańba za takiego ministra powinni jego opozycja pogonić
maciej Środa, 07 Sierpnia 2019, 23:01
Z tego wynika, że ministerstwo zdrowia jest beneficjantem wielu organizacji które nie mają nic wspólnego z jego resortem