WyrobyMed.pl – pierwszy portal poświęcony wyrobom medycznym

07 Sierpnia 2019, 15:50 komputer informatyzacja

Ruszył nowy portal informacyjny WyrobyMed.pl, na którym będą dostępne informacje dotyczące wyrobów medycznych, zarówno refundowanych jak i nierefundowanych. Portal dedykowany jest pacjentom I ich opiekunom, pracownikom medycznym, placówkom leczniczym oraz producentom i dystrybutorom.

WyrobyMed.pl tworzą redaktorzy i dziennikarze związani z portalem PolitykaZdrowotna.com oraz eksperci specjalizujący się w kwestach związanych z wykorzystaniem, finansowaniem wyrobów medycznych.

- Na rynku nie było dotychczas miejsca, w którym zebrane byłyby informacje dotyczące wyrobów medycznych – podkreśla Aleksandra Kurowska, redaktor naczelna WyrobyMed.pl

- Pomysł na ten portal pojawił się już dawno. Zainspirowały nas m.in. organizacje pacjenckie, którym przy okazji kongresów organizowanych przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, na których opowiadaliśmy organizacjom jak działa system refundacji wyrobów, jak brać udział w konsultacjach społecznych, ale też słuchaliśmy o ich problemach, które często wymagają niewielkich zmian by były rozwiązane. Niestety rzadko przebijają się w innych mediach – mówi Aleksandra Kurowska. Z drugiej strony także producenci wyrobów I dystrybutorzy zwracali uwagę, że brakuje miejsca, w którym zbierane byłyby różne informacje dotyczące np. aktów prawnych trafiających do konsultacji, interpretacji przepisów, nowinek na rynku.

- Podczas gdy np. dla branży farmaceutycznej na rynku działa przynajmniej kilka portali, w przypadku wyrobów medycznych była luka – dodaje.

Celem portalu jest szybkie informowanie o zmianach przepisów (ustaw, rozporządzeń, zarządzeń, obwieszczeniach refundacyjnych), nowościach na rynku (np. w zakresie telemedycyny, wyrobów stosowanych w diagnostyce obrazowej, okulistyce, kardiologii czy wyrobów chłonnych), uporządkowanie i przedstawienie w spójny sposób treści newsowych i publicystycznych związanych z wyrobami medycznymi. Na portalu publikowane będą też m.in. opracowania, analizy i raporty, materiały video z ważnych wydarzeń branżowych oraz z wypowiedziami kluczowych uczestników systemu ochrony zdrowia.

Równocześnie z portalem startują kanały w mediach społecznościowych.

Strona portalu WyrobyMed.pl została zaprojektowana w nowoczesny, intuicyjny i responsywny sposób tak, aby sprostać oczekiwaniom użytkowników, którzy coraz częściej wchodzą na strony z urządzeń mobilnych.

  

 Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz