Przegląd prasy

08 Sierpnia 2019, 9:20 prasa

Wzór na skórze pomoże lekarzom – Rzeczpospolita (Krzysztof Kowalski, s.A10)- Międzynarodowy zespół z Uniwersytetu w Cambridge pracuje nad technologią- tatuażem zmieniającym barwy w zależności od aktualnego stanu zdrowia.
Wstydliwa choroba trzyma się mocno w Starym Świecie – Rzeczpospolita, s.A10- Wzrasta liczba zachorowań na syfilis w Europie.
Pionierskie operacje ratują – Rzeczpospolita s.Q2- Dwie skomplikowane i nowatorskie operacje wykonali lekarze ze szpitala w Szczecinie Zdrojach. 
Fachowcy odchodzą z pogotowia na oddziały szpitalne – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A15) – Dramatycznie brakuje lekarzy w pogotowiu ratunkowym. W ciągu 5 lat liczba medyków zmniejszyła się do 385 – o 200 medyków mniej.
W wybory nie będzie komu dyżurować w szpitalach – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A15) – Materiał poświęcony zapowiedzianej akcji wypowiedzenia klauzul opt-out przez lekarzy, tuż przed wyborami.
Już brakuje leków, a będzie jeszcze gorzej- Super Express (Sandra Skibniewska, s.4-5) – Rozmowa z Markiem Tomkówem, Wiceprezesem Naczelnej Rady Aptekarskiej nt. braku leków w aptekach.
E-recepta ułatwi nam życie – Fakt, s.6 – Materiał poświęcony e-recepcie.
Za pięć lat 10 proc badań klinicznych będzie niekomercyjnych – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B9) – Rozmowa z Radosławem Sierpińskim nt. Agencji Badań Medycznych. Kto może ubiegać się w konkursach, jak wpłynie działalność ABM na rynek badań klinicznych.
Pieniądze na pilotaże i usuwanie zaćmy – Dziennik Gazeta Prawna (Klara Klinger, s.B10) – 80,4 mln zł na finansowanie nowych programów i terapie lekowe oraz 220 mln zł na usuwanie zaćmy i diagnostykę – NFZ drugi raz w tym roku uruchamia rezerwę budżetową.
54 mln zł na transport i likwidację barier – Dziennik Gazeta Prawna (Michalina Topolewska, s.B10) – Osoby o ograniczonej mobilność będą mogły korzystać z bezpłatnego transportu do przychodni i placówki rehabilitacyjnej. 
Moi pacjenci sami polecają sobie e-recepty – Dziennik Gazeta Prawna (Andrzej Fedorowicz, s.A10) – Materiał promujący e-receptę. Rozmowa z Tomaszem Zielińskim wiceprezesem Porozumienia Zielonogórskiego.
Dodatki
Szlachetne zdrowie – Nasz Dziennik

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz