15 mln zł na SOR Szpitala MSWiA w Katowicach

08 Sierpnia 2019, 10:30 szpital

Prawie 15 mln zł zostanie przekazane na utworzenie nowoczesnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala MSWiA im. sierżanta Grzegorza Załogi w Katowicach- w środę umowę w tej sprawie podpisał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Oficjalne podpisanie umowy na nową inwestycję w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji im. Sierżanta Grzegorza Załogi w Katowicach odbyło się w środę (7 sierpnia).

Największy nacisk w realizacji projektu kładziony jest na sprawne działanie SOR-u, co ma umożliwić rozbudowa budynku,  a także zakup nowoczesnego wyposażenia i sprzętu medycznego. Modernizacją objęta jest przestrzeń prawie 2000 m2.

W ramach powierzchni planowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zaprojektowano podjazd specjalistycznych środków transportu medycznego, obszar segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć, obszar resuscytacyjno-zabiegowy, obserwacji, wstępnej intensywnej terapii, konsultacyjny, terapii natychmiastowej, blok operacyjny, pomieszczenie przyjęcia i badania osób zatrzymanych, a także pomieszczenia socjalne i magazynowo-techniczne. Pierwsze zakupy wyposażenia i sprzętu medycznego mają nastąpić już w 2020 roku. Całkowita wartość projektu to 15 mln zł. Dofinansowanie Ministerstwa Zdrowia wynosi 13 mln zł, z czego 3 mln zł zostało pozyskane w ramach funduszy unijnych. 

W ostatnim czasie podpisano również umowę na kwotę ponad 25 mln zł na modernizację oddziałów i bloków operacyjnych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach; 2,5 mln zł przekazano na doposażenie oddziałów w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła. Blisko 7,5, mln zł dofinansowania przeznaczono na utworzenie Centrum Urazowego dla Dzieci w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. 

źródło: MZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz