NRL i KIDL podpisały list intencyjny ws. ustawicznego kształcenia

09 Sierpnia 2019, 14:08

Przedstawiciele Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych podpisali w piątek list intencyjny w zakresie organizacji ustawicznego szkolenia zawodowego diagnostów i lekarzy.

Prezes KRDL Alina Niewiadomska i Prezes NRL Andrzej Matyja przestawili sposób funkcjonowania samorządów, główne problemy środowiska diagnostów oraz lekarzy, a także wizję naprawy systemu ochrony zdrowia.

Podczas spotkania podpisany został list intencyjny w zakresie organizacji ustawicznego szkolenia zawodowego diagnostów i lekarzy.

- Zważywszy, że Strony są ogólnokrajowymi jednostkami samorządu zawodowego, dla których wspieranie i organizowanie doskonalenia zawodowego ich członków jest jednym z głównych celów działalności, zważywszy również na bezsprzeczne korzyści płynące z wymiany doświadczeń i i współpracy w zakresie organizacji  ustawicznego doskonalenia zawodowego osób wykonujących zawody lekarza, lekarza dentysty i diagnosty laboratoryjnego strony postanowiły podpisać poniższy list intencyjny - czytamy w liście.

W liście zadeklarowano zamiar współpracy w zakresie organizacji ustawicznego szkolenia zawodowego, a współpraca ma obejmować wymianę informacji i doświadczeń w tym zakresie.

Źródło: NRL, KIDL

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz