Przegląd prasy

12 Sierpnia 2019, 9:11 prasa

Poniedziałek

Zamknięty oddział – kłopot dla rezydenta – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B11) – Coraz więcej oddziałów szpitalnych zawiesza działalność z powodu braku kadr. To problem dla rezydentów przypisanych na szkolenie do danej jednostki.

Aptekarz pomoże medykowi zaplanować terapię – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A12) – Farmaceuta w szpitalu ma być kimś więcej niż tylko magazynierem i księgowym. Z projektu noweli ustawy o zawodzie wynika, że zastąpi on lekarza np. w w wywiadzie farmaceutycznym, czy oceni też, czy pacjent nadaje się do danej terapii.

Środki na badania na wyciągnięcie ręki – Dziennik Gazeta Prawna (Paulina Szewioła, s.B10) – Analiza „DGP” dot. pozyskiwania środków europejskich przez uczelnie na rozwój i innowacje.

Gwałt, a może molestowanie? – Polska The Times (Dorota Ambroziewicz, s.12) – Materiał poświęcony doniesieniom o gwałcie na oddziale psychiatrycznym w Srebrzysku.

Weekend

Hodowli narządów nie da się zatrzymać – Rzeczpospolita Plus Minus (Tomasz Terlikowski, s.14-15) – „Badań nad ludzko-zwierzęcymi hybdyrami nie da się zatrzymać. (…) Naukowcy je tworzą, a na Dalekim Wschodzie nie ma moralnych hamulców”.

Tygodniki

Rak piersi- temat wydania Wprost

Rak piersi znów zabija Polki – Wprost (Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin, s.35-38) – Umieralność na raka piersi w Polsce znowu rośnie zamiast spadać. To wyjątek względem pozostałych krajów UE.

Żyć mimo raka – Wprost (Monika Długosz, s.38-39) – Dzięki nowym lekom rak piersi, kiedyś nieuleczalny, dziś jest schorzeniem przewlekłym.  „Tyle, że w Polsce o części pacjentek zapomniano”

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz