UK: producenci leków szykują się na twardy Brexit

12 Sierpnia 2019, 13:38

Okazuje się, że nie tylko brytyjski rząd szykuje się na bezumowne wyjście z Unii Europejskiej. Według portalu „Pharmaceutical Journal” jeden na trzech producentów leków generycznych zwiększył istotnie kontyngenty dostaw na wyspy. Wygląda na to, że przed jesienią braki leków mogą stać się jeszcze bardziej dotkliwe.

Producenci leków obecni na brytyjskim rynku z niepokojem przyglądają się rozwojowi sytuacji związanej z wyjście Wielkiej Brytanii ze struktur UE. Najnowsze dane Brytyjskiego Stowarzyszenia Producentów Leków Generycznych (BGMA) wskazują, że jeden na trzech wytwórców zwiększył dostawy leków kierowane na wyspy – wszystko za sprawą widma twardego Brexit’u, jaki lansowany jest nowego premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona. Jak wynika z informacji organizacji, do której należy 45 producentów dostarczających 85 proc. leków generycznych obecnych na rynki, jej członkowie zdecydowali się na wykupienie dodatkowych transportów, gdyż czują niepewność związaną z rządowymi planami zwiększenia możliwości dostaw Pisaliśmy o tym tutaj: UK: 434 mln funtów na dodatkowe dostawy leków ).

Warwick Smith, dyrektor generalny BGMA, zapewnił, że organizacja ściśle współpracuje z rządem i od ponad 18 miesięcy próbuje zaplanować dostawy produktów leczniczych po bezumownym wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur UE, nie mniej jednak część wytwórców postanowiła zadbać o własne procedury. Przedstawiciel BGMA podkreślił również, że liczy na to, że część z zaplanowanych przez rząd 434 mln funtów trafi na producentów leków i hurtowników – tak by mogli oni pokryć koszty poniesione w związku z planowaniem i realizacją dodatkowych dostaw.
AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz