16 mln zł z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na "wirtualny szpital"

12 Sierpnia 2019, 11:10 wirtualna rzeczywistość technologia

Spółka technologiczna z branży medycznej InventionMed, rozpocznie budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. Inwestycja będzie stanowiła swego rodzaju demonstrator „wirtualnego szpitala” i umożliwi testowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i prototypowych symulatorów medycznych w oparciu o VR (virtual reality) i AR (augmented reality).

Działalność Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy ukierunkowana będzie na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych nad innowacyjnymi rozwiązaniami produktowymi w zakresie symulatorów medycznych i rehabilitacyjnych w oparciu o wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość oraz autorską technologię podwójnej immersji. InventionMed opracuje i wdroży rozwiązania produktowe umożliwiające kompleksowe szkolenie adeptów medycyny – nie tylko w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej, ale również kardiologii, kardiochirurgii a także neochirurgii, chirurgii, geriatrii, anatomii oraz rehabilitacji neurologicznej.

– Koncepcja utworzenia Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR to odpowiedź na istniejącą w polskim i światowym sektorze badań i rozwoju lukę badawczą i technologiczną w zakresie projektowania nowoczesnych rozwiązań w zakresie symulacji medycznych. Realizacja inwestycji pozwoli na dywersyfikację działalności badawczo-rozwojowej InventionMed i ukierunkuje spółkę na nowe obszary działalności – mówi Tomasz Kierul, Prezes Zarządu InventionMed S.A.

Wstępny projekt obiektu zakłada budowę 5-kondygnacyjnego budynku o powierzchni całkowitej do  3.000 mkw. Nowoczesny biurowiec z niezbędnym zapleczem badawczym zlokalizowany będzie w Bydgoszczy. Budowa rozpocznie się w ciągu najbliższych 10 miesięcy. Całkowita wartość projektu to 29,5 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie w kwocie 16 mln zł z Ministerstwa Rozwoju.

Równolegle trwają prace nad projektami rozwojowymi spółki – TutorDerm, oraz wirtualną strzykawką. Specjalistyczny sprzęt szkoleniowy w technologii VR posłuży do edukacji przyszłych specjalistów z dziedziny dermatologii klinicznej i estetycznej. W najbliższym czasie InventionMed planuje również zmianę rynku notowań z NewConnect na rynek główny GPW. W kwietniu spółka złożyła prospekt emisyjny do KNF.

źródło: mat.pras

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

derstly001 Wtorek, 13 Sierpnia 2019, 12:53
Bardzo dobrze, że zaczęli realizować takie projekty badawcze
WAS Poniedziałek, 12 Sierpnia 2019, 12:38
to pierwszy krok przed WIRTUALNYM PARLAMENTEM