Przegląd prasy

14 Sierpnia 2019, 7:51 prasa

Pacjent dobrze zdiagnozowany i leczony może nie mieć napadów – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A10) – Skrót z debaty „RP” poświęconej padaczce lekoopornej. W debacie udział wzięli m.in. wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski i prof. Konrad Rejdak

Kiedy choroba psychiczna zwalnia z zapłaty – Rzeczpospolita (Marek Domagalski, s.A13) – Jeśli odpowiedzialność sprawcy szkody zależy od ustalenia, czy był poczytalny , to należy powołać biegłego do jej oceny. Opinia Artura Grajewskiego, sędziego cywilnego.

Kody leków pod większym nadzorem – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A15) – GIF sprawdzi, czy producenci umieszczają na opakowaniach zabezpieczenia przed fałszowaniem medykamentów - wynika z noweli ustawy Prawa farmaceutycznego przyjętej we wtorek przez rząd.

Szczepionka daje punkty – Rzeczpospolita (Joanna Ćwiek, s.A15) – Coraz więcej miast chce premiować przy rekrutacji do przedszkoli zaszczepionych dzieci. To efekt wyroku wydanego w sprawie jednej z uchwał podjętych przez miejskich radnych.

Aplikacja na receptę – Dziennik Gazeta prawna (Klara Klinger, Dominika Sikora, s.A14-15) – Rozmowa z Katarzyną Kolasą, dr hab. Nauk ekonomicznych nt. wykorzystaniu technologii cyfrowych w procesie opieki nad pacjentem.

Granice dla leków zostały otwarte – Dziennik Gazeta Prawna (Patryk Słowik, s.B11) – Trybunał Sprawiedliwości UE w wyroku stwierdził, że jeśli w państwie członkowskim importu jest już dopuszczony do obrotu produkt referencyjny, to produkt generyczny dopuszczony do obroty w innym państwie członkowskim nie musi uzyskiwać własnego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu w państwie importu. Może skorzystać z procedury importu równoległego. 

500 zł dla osób z niepełnosprawnościami – Gazeta Wyborcza (Leszek Kostrzewski, s.20) – Poradnik jak złożyć wniosek o świadczenie uzupełniające 500 zł dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Zezwolenie na aptekarski biznes po nowemu – Puls Biznesu, s.12- ZPP krytykuje zbyt duży wpływ samorządu zawodowego na prowadzenie aptek, wynikający z projektu ustawy o zawodzie farmaceuty.

Brudna walka o monopol aptekarski – Gazeta Polska Codziennie (Jan Przemyłski, s.4) – Część środowiska farmaceutów wskazuje, że zmiana przepisów w ustawie o zawodzie farmaceuty „skażę ich na łaskę i niełaskę pewnej grupy zawodowej”

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz