Łącznie 1,7 mld zł z NCBR dla firm inwestujących w B+R.

14 Sierpnia 2019, 13:29 pieniądze kasa

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomi kolejne dwa konkursy w formule Szybkiej Ścieżki dla firm zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na prace badawczo-rozwojowe. Nowe projekty zostały ogłoszone 14 sierpnia br. przez Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Centrum Badawczo-Rozwojowym Adamedu w Pieńkowie. Na wsparcie innowacyjnych prac NCBR przeznaczy łącznie 1,7 mld zł. 

Podczas briefingu prasowego w Adamedzie zainaugurowano dwa konkursy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – flagowy program „Szybka Ścieżka” z budżetem 1,1 mld zł oraz nowy konkurs „Ścieżka dla Mazowsza” z budżetem 600 mln zł dla projektów realizowanych na terenie województwa mazowieckiego.
 
O dofinansowanie w ramach tych inicjatyw mogą ubiegać się firmy, których celem jest stworzenie i wprowadzenie na rynek nowego lub znacząco ulepszonego produktu, usługi czy procesu. Inauguracji konkursów dokonał Jarosław Gowin, Wicepremier oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Wojciech Kamieniecki, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 
 
źródło: mat.pras
JK
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz