XXV Ogólnopolska Spartakiada Amazonek

16 Sierpnia 2019, 9:46 rak piersi mammografia biust amazonka

Pod hasłem „Dąż do sprawności” kilkadziesiąt Amazonek z całego kraju bierze udział w spartakiadzie zorganizowanej przez Poznańskie Towarzystwo Amazonki.

W ramach aktywności społecznej oraz fizycznej osób niepełnosprawnych w dniach 15 - 18 sierpnia 2019 r. na Campingu Malta w Poznaniu kilkadziesiąt Amazonek bierze udział w XXV Ogólnopolskiej Spartakiadzie Amazonek  „Dąż do sprawności” zorganizowanej przez Poznańskie Towarzystwo Amazonki.

Podczas Spartakiady przeprowadzone zostaną zawody sportowo – rekreacyjne. W ramach rywalizacji sportowej na Jeziorze Maltańskim 16 sierpnia odbędzie się wyścig na OnkoSmokach (10-osobowe łodzie wioślarskie). Konkurować ze sobą będą wiosłujące Amazonki z całej Polski. Na rozpoczęcie zawodów wszystkie panie odśpiewają hymn amazonek.

Ważną częścią imprezy jest coroczna Ceremonia Kwiatowa upamiętniająca zmarłe koleżanki Amazonki. Rozbrzmią salwy honorowe. W ten sposób chcemy zaprezentować, czym jest wartość braterstwa oraz wspólnoty i współpracy wśród osób niepełnosprawnych. Naszą misją jest również edukacja. Liczymy, że nasze działania pomogą nagłośnić temat profilaktyki raka piersi w Polsce.

Kolejnego dnia Spartakiady rozegrane zostaną rozgrywki sportowe w naszych Stowarzyszeniach, m.in. zawody na ergometrach, oraz zawody indywidualne (dart, rzuty do kosza, rzuty piłką do bramki, rzuty woreczkami do celu, podrzucanie lotki w wyznaczonym polu). Uczestniczki zostaną sklasyfikowane w każdej dyscyplinie. W wolnym czasie odbędą się zajęcia z gimnastyki, jogi i aerobicu 

Poznańskie Towarzystwo Amazonek, które jest organizatorem Spartakiady, działa na rzecz kobiet z rakiem piersi od 1991 roku. Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem w procesie przeciwdziałania nawrotowi choroby. W poznańskiej Spartakiadzie uczestniczą Amazonki z całej Polski. W tym roku do udziału w zawodach zgłosiło się 120 uczestniczek. Spartakiadę honorowym patronatem objęła Federacja Stowarzyszeń Amazonki.

inf. pras., AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz