Przegląd prasy

19 Sierpnia 2019, 7:51 prasa

Poniedziałek

Miała być wielka reforma. Jest po staremu – Dziennik Gazeta Prawna (Klara Klinger, s.A2) – Zbudowana sieć szpitali nie zaszkodziła, ale także nie pomogła. NIK przeanalizowała i skrytykowała sens zmian.
Na zdrowie wydają tyle, ile mogą – Rzeczpospolita (Anna Cieślak-Wróblewska, s.R1-2)- Analiza: samorządy w 2018 r. na inwestycje w szpitale i programy profilaktyczne wydały w sumie 3,8 mld zł.
Mazowsze inwestuje w szpitale – Rzeczpospolita (Joanina Blikowska, s.R3)- W Siedlcach trwa budowa Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim.
Zapisy na leczenie – Nasz dziennik (Anna Ambroziak, s.6) – Trwają zapisy do wzięcia udziału w bezpłatnym programie z terapeutyczną dietą dla pacjentów z chorobą wieńcową.
Pielęgniarki bez pensji – Gazeta Wyborcza (Judyta Watoła, s.7) –„ Pielęgniarki ze szpitala GeoMedical w Gliwicach nie otrzymały pensji za lipiec.”

Weekend
Każdy zgon zostaje w psychice
 – Super Express (Sandra Skibniewska, s.4-5) Rozmowa z Waldemarem Kraską, wiceministrem zdrowia o pracy jako ratownik medycznych oraz pomysłach dotyczących pracy w resorcie.
Te pszczoły będą leczyć ludzi – Fakt, s.7 – W Szpitalu Klinicznym im. Dr Józefa Babińskiego w Krakowie został otwarty pierwszy w mieście domek do uloterapii.

Tygodniki
Oszczędności na życie 
– Do Rzeczy (Katarzyna Pinkosz, s.86-87) – „Dzięki lekom biopodobnym, które wchodzą na rynek, można zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć je na innowacyjne terapie.” Artykuł na podstawie raportu „Tak się leczy w Polsce 2019”.
Choroby młodych – Do Rzeczy (Katarzyna Pinkosz, s.88)- Materiał poświęcony schizofrenii, chorobie, która przeważnie dotyka osób przed 30. r. ż.
Jelita w stanie zapalnym – Do Rzeczy (Katarzyna Pinkosz, s.89)- Materiał poświęcony lekom biologicznym stosowanym w chorobie Leśniowskiego-Crohna.

Amazonki pełne nadziei 
– Wprost (Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin, s.40-41) – Amazonki informują, że leki, o które zabiegają mają znaleźć się na wrześniowej liście refundacyjnej. 

Dodatki
W trosce o kobiety 
– Gazeta Wyborcza – Leczenie otyłości, cytologia, infekcje intymne

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz