Pomorski NFZ: blisko 13 mln zł więcej na świadczenia

20 Sierpnia 2019, 10:39

Dodatkowo blisko 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przełomie sierpnia i września 2019 roku. Kolejny „zastrzyk” finansowy jest efektem zmiany planu finansowego dokonanej przez prezesa NFZ - poinformowała dyrektor tego oddziału NFZ Elżbieta Rucińska-Kulesz.

Podobnie jak to było już wcześniej dodatkowe środki finansowe zostaną na Pomorzu w całości przeznaczone na poprawę dostępności do niektórych świadczeń zdrowotnych.

Z puli wynoszącej blisko 13 mln złotych pomorski NFZ przeznaczy 7 mln na leczenie szpitalne. Pieniądze te trafią do pomorskich lecznic przede wszystkim na zabiegi usuwania zaćmy oraz badania diagnostyki obrazowej z wykorzystaniem tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego, co powinno zmniejszyć czas oczekiwania przez pacjentów na te zabiegi.

Blisko 6 mln zł Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ przeznaczy na dofinansowanie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Pomorskie poradnie otrzymają więcej pieniędzy na badania endoskopowe przewodu pokarmowego – gastroskopię i kolonoskopię, które są ważnymi elementami na etapie wczesnego wykrywania chorób nowotworowych. Będzie to zarazem kontynuacja podjętych już w listopadzie ubiegłego roku samodzielnych działań pomorskiego oddziału NFZ zwiększających nakłady finansowe na te świadczenia.

Po raz kolejny dodatkowe pieniądze zostaną też spożytkowane na dofinansowanie wizyt u lekarzy specjalistów, zwłaszcza w przypadku pacjentów zgłaszających się na wizytę po raz pierwszy.

Ponadto w województwie pomorskim chorzy na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB) mają już zapewnioną kompleksową opiekę oraz dostęp do specjalnych materiałów opatrunkowych. Pomorski NFZ podpisał w tej sprawie umowę z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

Źródło: pomorski NFZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz