Spotkanie GIS z Kuratorami Oświaty w MEN. Czego dotyczyło?

21 Sierpnia 2019, 10:39

Główny Inspektor Sanitarny spotkał się z kuratorami oświaty w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej. GIS planuje m.in. wprowadzenie do szkół pakietu informacyjno-edukacyjnego pt. "Nowe narkotyki - czym są i jak działają".

Podczas wtorkowego spotkania z Kuratorami Oświaty Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas podkreślił, że Państwowa Inspekcja Sanitarna jako lider zdrowia publicznego jest naturalnym partnerem dla kuratorów oświaty, w trosce o zdrowie najmłodszych Polek i Polaków.

Dyrektor Komunikacji Społecznej i Promocji Zdrowia Aleksandra Lusawa zwróciła się z prośbą o włączenie konkursu Wiedzy o zdrowym stylu życia  „Trzymaj Formę!” do grona konkursów premiowanych dodatkowymi punktami w postępowaniu rekrutacyjnym.

Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharska opowiedziała o konkursie na konspekt lekcji poświęcony profilaktyce chorób zakaźnych. 15 najlepszych scenariuszy lekcyjnych zostanie wydanych w formie ebooka do bezpłatnego pobrania również ze strony GIS.

Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia Monika Jarzębska przedstawiła założenia działalności kontrolnej w zakresie bezpieczeństwa żywności i żywienia w szkołach.

Z kolei Radca GIS z Departamentu Nadzoru nad Środkami Zastępczymi Ewa Waluk wspomniała o planowanym wprowadzeniu do szkół pakietu informacyjno-edukacyjnego pt. „Nowe narkotyki – czym są i jak działają”.

Źródło: GIS

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz