NIK przeprowadzi kontrolę w resorcie zdrowia ws. umowy z fundacją o. Rydzyka

21 Sierpnia 2019, 12:17 pieniądze kasa

NIK skontroluje dlaczego Ministerstwo Zdrowia przelało fundacji o. Rydzyka prawie 1 mln zł na akcję edukacyjno-informacyjną - poinformował na swoim profilu społecznościowym poseł Krzysztof Brejza.

Przypomnijmy, że chodzi o umowę z Fundacją LUX VERITAS ws. zakupu czasu antenowego dla celów przeprowadzenia kampani edukacyjno-informacyjnej w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów. Umowy opiewały na kwotę 182 940 zł w 2016 roku, 488 604,26 zł w 2017 roku oraz 202 439,02 zł w 2018 roku. Łącznie to ponad 873 tys. zł. 

Zobacz: Prawie milion zł dla o. Rydzyka? Minister odpowiada

 
- Po mojej interwencji NIK skontroluje dlaczego Ministerstwo Zdrowia przelało fundacji o. Rydzyka prawie 1 mln zł na akcję edukacyjno-informacyjną w niszowej tv, gdy brakuje pieniędzy na leczenie raka. NIK rozszerza obecną kontrolę NPZ i sprawdzi też wykonanie budżetu państwa - pisze poseł na swoim twitterze.
 
Z dołączonego pisma wynika, że Najwyższa Izba Kontroli od 17 lipca prowadzi w Ministerstwie Zdrowia kontrolę "Realizacja zadań Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020". Zakres kontroli na wniosek posła zostanie rozszerzony o zakup czasu antenowego dla celów prowadzenia kampanii edukacyjno-informacyjnej "o ile finansowany był ze środków Narodowego Programu Zdrowia".
 
Ponadto NIK zapewnia, że w kontroli wykonaniu budżetu państwa w 2019 r., która ma zostać przeprowadzona w pierwszym kwartale przyszłego roku, zostanie uwzględnione badanie prawidłowości i rzetelności działań resortu właśnie w zakresie wydatkowania pieniędzy na kampanie promocyjne.
 
JK
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz