Przegląd prasy

22 Sierpnia 2019, 9:23 prasa

Pakiet zdrowotny wciąż oczekiwany przez pracownika – Puls Biznesu, s.11 – Podstawowa opieka medyczna lub dodatkowa polisa na życie są nadal uznawane przez pracowników za najatrakcyjniejsze dodatki do pensji.

Policja wyważy drzwi do apteki – Dziennik Gazeta Prawna (Patryk Słowik, s.B4) – Funkcjonariusze policji i straży granicznej będą wspierali inspektorów farmaceutycznych. Odmowa wpuszczenia kontrolera do placówki przestanie być skuteczną metodą ukrywania procederu.

Diagności i fizjoterapeuci idą do TK. Będą walczyć z dyskryminacją – Dziennik Gazeta prawna (Agata Szczepańska, s.B8) – Nierówne traktowanie zawodów medycznych- na to skarżyć się będą samorządy diagnostów laboratoryjnych oraz fizjoterapeutów. Ich władze podjęły decyzję o złożeniu wniosków do TK.

Kolejki na SOR-ach przez pijanych turystów- Gazeta Wyborcza, s.6 – Pijani pacjenci zalegają na trójmiejskich oddziałach ratunkowych nawet 20 godzin, bo nie ma gdzie ich przekazać.

Oskarżenie o mobing w NFZ – Gazeta Wyborcza (Judyta Watoła, s.7) – Pracownicy departamentu gospodarki lekami w centrali NFZ oskarżyli swoje przełożone o brak kompetencji i mobbing. W efekcie pracownicy zostali przeniesieni, a jednej osobie grozi zwolnienie.

Nogę wylecz sobie prywatnie – Wyborcza Stołeczna (Martyna Śmigiel, s.1) – W przychodniach na całym Mokotowie, Ochocie, we Włochach, Wesołej czy Rembertownie nie przyjmuje ani jeden ortopeda. Izby przyjęć w szpitalach zajmują się tylko pilnymi przypadkami.

Dodatki

Zdrowy tryb życia – Nasz Dziennik

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz