NIL opublikował Krótki Przewodnik po e-Zdrowiu

22 Sierpnia 2019, 12:32 ezdrowie informatyzacja komputer

Krótki przewodnik po e-Zdrowiu opublikowała w czwartek na swojej stronie Naczelna Izba Lekarska. Jak podkreślono kryterium, według którego będą tłumaczone zagadnienia, to kryterium terminów poszczególnych obowiązków.

Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej i Przewodniczący Zespołu ds. Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Andrzej Cisło podkreślił, że cyfryzacja to duże wyzwanie, a poradnik (Krótki przewodnik po e-zdrowiu) „jak to ugryźć?”- na swoją skalę - nie mniejsze.

Jak dodał, zwykle przystępując do opisania czy wytłumaczenia obszernego tematu podejmujący się tego zadania musi wybrać kryterium, według którego będzie zagadnienie tłumaczył. - W tym wypadku przyjęliśmy kryterium terminów wymagalności poszczególnych obowiązków - wyjaśnił A. Cisło.

Pierwszym czekającym lekarzy obowiązkiem jest przejście w styczniu 2020 r. na wystawianie recept elektronicznych. Dlatego pierwszy schemat poradnika to „jak poradzić sobie z receptą?”.

Co dalej?(...) z wyjątkiem recept i skierowań nie ma jednego uniwersalnego terminu, po którym papierowa dokumentacja nie może być dłużej prowadzona i musi ją zastąpić dokumentacja elektroniczna. Teoretycznie, w przypadku każdego dokumentu termin ten może być inny - zwrócił uwagę A. Cisło. 
 
Źródło: NIL
 
BPO
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz