Niewyjaśnione schorzenie i zgon. Powodem e-papieros?

26 Sierpnia 2019, 14:19 e papieros vape

Niewyjaśnione dotychczas schorzenie związane z korzystaniem z e-papierosa było powodem zgonu pacjenta w szpitalu w stanie Illinois. Obecnie amerykańskie służby badają kolejne przypadki odnotowane w 22 stanach, które mogły być potencjalnie związane z korzystaniem z elektronicznych urządzeń nikotynozastępczych.

Eksperci CDC wskazali, że śmiertelny przypadek to wierzchołek góry lodowej, bowiem z podobnymi objawami (dusznościami, zmęczeniem, kaszlem, biegunką i wymiotami), tylko w samym stanie Illinois odnotowano aż 22 przypadki pacjentów w wieku od 17 do 38 lat, natomiast w całym kraju odnotowano ich już 193. Jak podkreślają eksperci po wykluczeniu wirusowego i bakteryjnego podłoża schorzenia, podejrzenie padło na elektroniczne papierosy zawierające m.in. THC. Służby prowadzą już analizy próbek płynu stosowanego przez pacjentów w e-papierosach.

- Z przykrością informujemy o pierwszej śmierci na skutek ciężkiej choroby układu oddechowego, która rozwinęła się u osoby używającej e-papierosa- podkreślił Robert Redfield, dyrektor CDC. - Ta tragiczna śmierć w Illinois wskazuje na poważne ryzyko związane z korzystaniem z e-papierosów- dodał.

FDA bada elektroniczne inhalatory nikotyny

Z pewnością śmierć pacjenta z Illinois zintensyfikuje badania, jakie obecnie prowadzi amerykańska FDA. Przypomnijmy, że w połowie sierpnia informowaliśmy o tym, że amerykańska administracja bada związek pomiędzy e-papierosami a ryzykiem pojawienia się u pacjentów napadów padaczkowych.

AM 

 Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Darek Sobota, 28 Marca 2020, 16:43
Bo to nie e-papieros ani bakteryjne zakażenie było tylko korona wirus
Mmm Sobota, 05 Października 2019, 0:32
Drogi autorze, widzę, że króluje tutwj dezinformacja. Proszę się zastanowić czy chodzi o e-papierosy, czy e-papierosy z THC w liquidach, czy waporyzery, czy inhalatory... to jeszcze merytoryczny i informacyjny wpis, czy już sianie zamenu pod sklepem?
UrwisSWDN Sobota, 21 Września 2019, 16:49
o bosze co roku ginie kilka milionow idiotow ktorzy pala papierosy ciekwae dlaczego jeszcze nie zakazali uzywania tytoniu i nie spalili napalmem wszystkich plantacji tytoniu na swiecie! skandal ....ludzie sa glupsi niz lemingi ..
bez kitu
Burak Niedziela, 15 Września 2019, 23:00
Sugeruje pan więc, że to przypadek że każdy ze 193 pacjentów pali e-papierosa?
Taki jeden Niedziela, 15 Września 2019, 0:56
THC w oleju do papierosa?
To wszystko przez tę przeklętą marihuanę
Wiktor Poniedziałek, 02 Września 2019, 22:02
Choroba jak każda inna. Nagłaśnianie sprawy tylko ze względu na to, że osoba zmarła paliła e papierosy jest zwykłą prowokacją nie popartą dowodami.