Pacjenci dziękują Krzysztofowi Kwiatkowskiemu

27 Sierpnia 2019, 11:55 kwiatkowski

Bartosz Poliński, prezes Fundacji Onkologicznej Alivia, podziękował Krzysztofowi Kwiatkowskiemu ustępującemu ze stanowiska prezesa Najwyższej Izby Kontroli. W liście od pacjentów podkreślił, że NIK w ostatnich latach stała się jedną z najbardziej przyjaznych i otwartych instytucji publicznych uczestniczących w debacie nad stanem polskiego systemu ochrony zdrowia. 

- Najwyższa Izba Kontroli w ostatnich latach stała się jedną z najbardziej przyjaznych i otwartych instytucji publicznych, uczestniczących w debacie nad stanem opieki zdrowotnej w Polsce oraz stanem prewencji, diagnostyki i leczenia chorób onkologicznych. Kilka publikacji izby w ostatnich latach (...) uznajemy za punkty zwrotne w debacie publicznej dotyczącej systemu opieki opieki zdrowotnej i onkologicznej w Polsce- podkreślił Bartosz Poliński.

W ocenie prezesa Alivii bez bezpośredniego zaangażowania Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz pracy zespołu jego współpracowników, zebranie tak wartościowego dorobku nie byłoby możliwe. Organizacja pacjencka podziękowała ustępującemu prezesowi NIK i wskazała, że liczy na kontynuację działań NIK, które stawiają ją w gronie najbardziej wiarygodnych i pacjentocentrycznych instytucji w Polsce.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz