CBOS: Co w największym stopniu przyczynia się do poprawy zdrowia?

28 Sierpnia 2019, 14:28 sport bieganie
28 Sierpnia 2019, 14:28

W ciągu ostatnich trzech lat dwukrotnie wzrósł odsetek wskazań, że kluczowe dla poprawy zdrowia jest regularne uprawianie ćwiczeń fizycznych. Obecnie sport jest na pierwszym miejscu w hierarchii, a do 2016 roku był na miejscu trzecim lub czwartym - wynika z najnowszego badania CBOS.

Jak wskazuje CBOS, tuż za regularnym ćwiczeniem znajduje się zdrowe odżywianie.

Odsetek wskazań na tę odpowiedź nie ulega większym zmianom na przestrzeni lat. Od 2012 roku około połowy Polaków uważa, że zdrowa dieta w największym stopniu odpowiada za poprawę zdrowia. Zmalało zaś przeświadczenie o kluczowej roli regularnych wizyt u lekarza – wcześniej były wskazywane przez około 30 proc. osób, a w ciągu ostatnich trzech lat udział ten zmniejszył się o 11 punktów procentowych.

 

 

Źródło: CBOS

Częściej niż pozostali istotne znaczenie nadają regularnym ćwiczeniom fizycznym osoby w wieku 25–34 lat (69 proc. z nich wybiera tę odpowiedź), pracownicy usług (68 proc.) i pracujący na własny rachunek (64 proc.), a także osoby o najwyższych dochodach per capita w gospodarstwie domowym i o poglądach lewicowych (po 64 proc.).

Prezentowane dane pochodzą z badań „Aktualne problemy i wydarzenia” zrealizowanych w latach 1993–2019.

Źródło: CBOS

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz