5.09.: Smart Hospital - fanaberia dyrektora czy realna szansa na optymalizację funkcjonowania szpitala i jego rozwój?

29 Sierpnia 2019, 12:29 szpital chirurg operacja lekarz pielęgniarka

"Smart Hospital - fanaberia dyrektora czy realna szansa na optymalizację funkcjonowania szpitala i jego rozwój?: to jeden z paneli Forum Ekonomicznego w Krynicy 5 września godz. 8.00-9.00. 

Prezes Think-Tanku profesor Maciej Banach zaprasza na debatę pt. "Smart Hospital - fanaberia dyrektora czy realna szansa na optymalizację funkcjonowania szpitala i jego rozwój?".

Debata odbędzie się 5 września br. w godzinach 8.00-9.00.

Udział wezmą:

  • Profesor Maciej Banach – Prezes Fundacji - Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
  • Prezes Roman Topór-Mądry Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji
  • Prezes Adam Niedzielski – Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Dyrektor Rafał Włach – CompuGroup Medica

Poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  1. Czego wciąż potrzebujemy z punktu widzenia funkcjonalności systemu w skali mini i maxi by decyzje kluczowe dla systemu opierać o rzeczywiste dane medyczne? 
  2. Rola danych medycznych ocenianych w czasie rzeczywistym (RWD) w poprawie funkcjonowania i finansowania szpitali w Polsce. 
  3. Rozwiązania ułatwiające skuteczne zarządzenie danymi medycznymi. Co mamy, czego potrzebujemy, co wprowadzamy?

Powołany we wrześniu 2017 roku Think-Tank "Innowacje dla Zdrowia" (thinktank.org.pl) to wielowymiarowy ośrodek analityczny tworzący przestrzeń do dyskusji pomiędzy środowiskiem praktyków, nauki i biznesu.

Misją i głównym celem projektu jest wspieranie rozwoju i wdrażanie innowacji w medycynie poprzez prowadzenie działań na rzecz rozwoju nowoczesnych technologii w systemie ochrony zdrowia, które docelowo mogą bezpośrednio przyczynić się do poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Pomysłodawcą, fundatorem głównym i prezesem Think-Tanku jest Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, profesor Maciej Banach. Fundacja oparta jest na 6 czołowych instytucjach badawczych obejmujących wszystkie dziedziny systemu ochrony zdrowia w Polsce: Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Kardiologii, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Centrum Onkologii oraz Instytutu Medycyny Wsi. Radę Programową Fundacji stanowi prawie 50 przedstawicieli biznesu działającego na rynku medycznym - przedstawiciele największych firm medycznych, farmaceutycznych, wydawnictw i kancelarii prawnych.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz