Projekt dot. specjalizacji z psychoterapii dziecięcej - po pierwszym czytaniu

30 Sierpnia 2019, 13:36 dziecko terapia psycholog

Pierwsze czytanie rządowego projektu noweli ustawy o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia przeprowadzono w piątek na sejmowej komisji zdrowia. Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt, który reguluje uzyskanie specjalizacji z psychoterapii dziecięci i młodzieży lub psychoseksuologii przez lekarzy, ale też pielęgniarki i przedstawicieli innych zawodów medycznych.

- Minister zdrowia podjął decyzję, która systemowo ureguluje kształcenie podyplomowe w zakresie psychoterapii dzieci i młodzieży oraz psychoseksuologii. Do tej pory lekarze i pielęgniarki mogli kończyć te specjalizacje, ale według różnych standardów kształcenia - wyjaśniała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Zobacz: Farmaceuta i pielęgniarka będą mogli zrobić specjalizację np. z psychoterapii lub psychoseksuologii 

Dodała, że specjalizacja będzie trwała 4 lata. - My porządkujemy ten system, aby całokształt kształcenie podyplomowego miał taki sam charakter - mówiła wiceminister.

- Chcemy dać możliwość wykonania tej specjalizacji przez inne zawody medyczne, bo tego typu kompetencje nabywają np. pielęgniarki i przedstawiciele innych zawodów medycznych - wskazywała i wyjaśniła, że projekt wprowadza możliwość zdobywania specjalizacji dla wszystkich przedstawicieli zawodów medycznych. Jak wyjaśniła J. Szczurek-Żelazko, ta zmiana jest podyktowana potrzebą zwiększenia liczby specjalistów w ochronie zdrowia.

Źródło: Sejm

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz