ABM podpisuje list intencyjny z firmami farmaceutycznymi z AmCham

04 Września 2019, 13:01 biotechnologia biologiczne biopodobne badania laboratorium

Agencja Badań Medycznych podpisze dziś list intencyjny w sprawie współpracy z przedstawicielami firm farmaceutycznych w zakresie rozwoju innowacyjności polskiej medycyny. Chodzi o firmy należące do Komitetu Farmaceutycznego w Amerykańskiej Izbie Handlowej (AmCham).

Jak informuje ABM, kooperacja ma na celu wspieranie przedsiębiorstw w prowadzeniu i rozwijaniu działalności innowacyjnej w dziedzinie nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz projektów interdyscyplinarnych w ochronie zdrowia.

Współpraca ukierunkowana będzie na rozwój nowych technologii i badań naukowych w ochronie zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem sztucznej inteligencji.

Wspólne działania mają opierać się na: wymianie doświadczeń, organizacji wspólnych warsztatów, konferencji, seminariów, czy szkoleń, a także na tworzeniu form współpracy na poziomie eksperckim i doradczym.

- Agencja Badań Medycznych jest nowym, ale bardzo ważnym podmiotem w przestrzeni badań klinicznych w Polsce. Jesteśmy przekonani, że podpisanie porozumienia stanowi ważny etap budowania długofalowych i partnerskich relacji firm farmaceutycznych z ABM w oparciu o wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk. Chcemy brać aktywny udział w projektach nakierowanych na wspieranie rozwoju innowacji i badań, wierzymy też, że podpisanie dokumentu przyczyni się do ułatwienia polskim pacjentom dostępu do nowych terapii – wyjaśnia przewodniczący Komitetu Farmaceutycznego AmCham, Jacek Graliński, który jest też dyrektorem ds. korporacyjnych Amgen Polska.

Oficjalne podpisanie listu intencyjnego odbędzie się podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, 4 września o godz. 15:30.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

maruda Piątek, 06 Września 2019, 8:28
oj panstwo polskie dolozy do tego biznesu- multum