Debata na temat utworzenia oddziału psychiatrii dla dzieci i młodzieży na Podlasiu

04 Września 2019, 15:28

Z inicjatywy Rzecznika Praw Pacjenta we wtorek odbyło się spotkanie w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, podczas którego omawiana była poprawa dostępu do stacjonarnej opieki psychiatrycznej dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego.

 

 

Podczas dyskusji Grzegorz Błażewicz - zastępca Rzecznika Praw Pacjenta, podkreślił że docenia realizację projektu „Centrum Psychiatrii dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży”, który zostanie uruchomiony w tym województwie w perspektywie 2022 roku.

Wskazał jednocześnie na pilną potrzebę wdrożenia rozwiązania tymczasowego dotyczącego objęcia młodych pacjentów z województwa podlaskiego stacjonarną opieką psychiatryczną. Powołał się przy tym na liczbę hospitalizacji dzieci i młodzieży z Podlasia na terenie innych województw.

Bohdan Paszkowski - wojewoda podlaski wraz z zastępcą Rzecznika zaproponowali organizację kolejnego spotkania w sprawie polepszenia sytuacji psychiatrycznej opieki stacjonarnej nad dziećmi i młodzieżą w woj. podlaskim.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Rzecznika Praw Obywatelskich, Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku oraz konsultanci wojewódzcy w dziedzinie psychiatrii, psychiatrii dzieci i młodzieży i pielęgniarstwa psychiatrycznego.

Źródło: RPP

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz