Minister inwestycji i rozwoju: wydatki na ochronę zdrowia to nie koszt, ale inwestycja

04 Września 2019, 15:48

- Wydatki na ochronę zdrowia to nie jest dla sektora publicznego koszt ale inwestycja - przekonywał w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

- Wydatki na ochronę zdrowia to nie jest dla sektora publicznego koszt, ale inwestycja, przede wszystkim w człowieka, ale także inwestycja bardzo ważna dla gospodarki - mówił J. Kwieciński podczas panelu „Inwestycja, a nie koszt – jak i dlaczego zwiększać nakłady na ochronę zdrowia?.

- Nasz sektor publiczny przeznaczał relatywnie mniej pieniędzy niż w Europie, ale zbliżamy się do średniej europejskiej. Ważne jest, aby na tym skorzystała gospodarka - dodał.

- Skoro mamy tak duże pieniądze które będą płynęły do gospodarki, to ważne jest, aby skorzystała na tym gospodarka - zaznaczył.

Jak podkreślał, wprowadzana obecnie informatyzacja ochrony zdrowia zwiększy efektywność, ale też wprowadza nowe technologie.

Zwrócił również uwagę, że sektor wyrobów medycznych, sektor farmaceutyczny, to sektory gdzie są najwyższe marże. - To wiodące dziedziny inwestycji, właśnie dlatego, że tam są bardzo wysokie marże - zaznaczył.

- Wiele firm, które tu powstają wyjeżdżają z pomysłami zagranicę. To trzeba zmienić tak, aby badania były prowadzone u nas w kraju, żebyśmy „dochowali się”  firm, które będą championami w Europie - przekonywał.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz