Rusza Rolling2Zwrotnik - wyprawa rowerowa osób po chorobie nowotworowej

05 Września 2019, 11:26

5 września z Warszawy na Zwrotnik Raka w Saharze Zachodniej wyrusza 27-osobowa sztafeta rowerowa Rolling2Zwrotnik. Organizowana przez Fundację Rak’n’Roll wyprawa ma na celu wyznaczenie Rak’n’Roll Track – szlaku symbolizującego siłę, energię i radość życia osób, które doświadczyły choroby nowotworowej.

27 zawodników Rolling2Zwrotnik Team, 5 września wyrusza z Warszawy w czteromiesięczną podróż, obierając za cel Zwrotnik Raka w Saharze Zachodniej. Podczas dwunastu etapów sztafety, przejadą blisko 7 tys. km, odwiedzą 8 krajów i wyznaczą rowerowy Rak’n’Roll Track. Wyjątkowy szlak rowerowy będzie symbolem ich siły, radości i afirmacji życia.

Trasa została opracowana z ogromną dokładnością, pozwalając przejechać sztafecie cały dystans z wykorzystaniem możliwie dużej liczby długodystansowych szlaków rowerowych. Etapy są różnorodne, przebiegają przez miejsca ciekawe ze względów przyrodniczych, historycznych i kulturowych. 

Kule energii dla Rak’n’Rollowego Teamu

Idea wyprawy zaintrygowała wiele osób. Do Rolling2Zwrotnik w charakterze Ambasadorów dołączyli: Janka Ochojska, Czesław Lang, Tomek Michniewicz, Mikołaj Luft, Robert Szulc. Na potrzeby uczestników sztafety rowerowej Maria Sadowska przekazała utwór „Jest dobrze”, który będąc odzwierciedleniem ich podejścia nie tylko do samego wyjazdu, ale codziennego życia po chorobie, stanie się motywem muzycznym wyprawy. Ambasadorzy w trakcie podróży będą przekazywali uczestnikom Rak’n’Roll Team symboliczne kule energii, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Warszawa 5 września, a Kraków - 8 września "zaświecą się" na czerwono w geście solidarności z Rolling2Zwrotnik. Po zmroku wiele budynków zostanie rozświetlonych na czerwono.


Interaktywna mapa pokaże dokładną pozycję wyprawy

Poczynania uczestników Rolling2Zwrotnik będzie można obserwować na bieżąco na interaktywnej mapie dostępnej na stronie www.rolling2zwrotnik.pl. Przygody uczestników będzie też można zobaczyć na relacjach w social mediach i kanałach społecznościowych fundacji.

Rak’n’Roll roluje raka

Organizatorem wyprawy Rolling2Zwrotnik jest Fundacja Rak’n’Roll, która już od 10 lat podejmuje działania niosące pomoc, przełamując tabu związane ze sposobem mówienia o raku w Polsce.

- Wyprawa jest zwieńczeniem obchodów wyjątkowego roku, czasu podsumowań i odważnych planów, 10. roku Fundacji Rak’n’Roll: Dyszka bez zadyszki! „Rolling2Zwrotnik nie tylko kontynuuje projekt zapoczątkowany pierwszą ekspedycją na Zwrotnik Raka w 2012 roku. Dziś wyznaczamy Rak’n’Roll Track i przekazujemy naszym podopiecznym oraz wszystkim chorującym na raka pozytywną energię. Chcemy, aby Rak’n’Roll Track stał się inspiracją, marzeniem i motywacją każdego chorującego na raka. Pomagamy żyć dobrze, godnie i szczęśliwie pomimo choroby nowotworowej, a po jej przejściu realizować tak, wydawałoby się niemożliwe cele, jak przejechanie na rowerach Zwrotnika Raka – mówi kierowniczka projektu, Monika Dąbrowska z Fundacji Rak’n’Roll.


BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz