E-zdrowie: korzyści, wyzwania, strategia informatyzacji - raport

05 Września 2019, 13:17 e-zdrowie

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia opublikowało  raport "E-zdrowie: korzyści, wyzwania, strategia informatyzacji". Raport jest próbą podsumowania wdrożonych etapów informatyzacji sektora zdrowia.

W kilkunastostronnicowym raporcie zebrano opinie wszystkich interesariuszy - przedstawicieli organizacji pacjentów, środowiska medycznego oraz farmaceutycznego.

Nie zabrakło też głosu kadry zarządzającej w placówkach medycznych i managerów IT, a także przedstawicieli instytucji publicznych. 

Jak wskazał minister zdrowia Łukasz Szumowski we wstępie do raportu, informatyzacja ochrony zdrowia  jest kluczowa zarówno z punktu widzenia kadry medycznej, pacjentów, jak i decydentów czy płatników. Przypomniał, ze wystawiono już 5,5 mln e-recept (dane na koniec sierpnia), funkcjonują również e-zwolnienia, a także zbliżamy się do końca pilotażu e-skierowań, zaś z Internetowego Konta Pacjenta korzysta coraz więcej Polaków.

Ponadto w raporcie przywołano wyniki badań, które pokazują, że 90 proc. respondentów chce umawiać się na wizytę lekarską przez Internet, a 83 proc. badanych oczekuje dostepu do wyników badań online, zaś 64 proc. - chce uzyskać przez Internet informację o dostępności leku w aptece.

Raport dostępny jest tutaj

Źródło: CSIOZ

BPO

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz