15. Bieg po Nowe Życie już w najbliższą sobotę. Zapowiada się rekordowo

05 Września 2019, 15:31 Saleta Bieg po nowe życie

7 września, już po raz szósty w stolicy odbędzie się wielkie wydarzenie promujące polską transplantologię – Bieg po Nowe Życie. Po raz pierwszy zagości on w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie punktualnie o godz. 12:00 rozpocznie się jubileuszowa, 15. edycja wydarzenia. Organizatorzy zapowiadają start ponad 90 sztafet.

W strefie Biegu po Nowe Życie zagoszczą osoby po przeszczepieniu narządów, osobowości polskiej medycyny transplantacyjnej oraz przyjaciele Biegu po Nowe Życie – osoby znane z ekranów telewizyjnych, planów filmowych, desek teatralnych, scen muzycznych i kabaretowych, aren sportowych, i mediów.  

Wśród nich między innymi Przemysław Saleta, Jolanta Fraszyńska, Andrzej Nejman, Joanna Kuberska, Krzysztof Wach, Aleksandra Popławska, Odeta Moro, Adam Małczyk, Julia Wróblewska, Rafał i Marcin Mroczkowie, Łukasz Kadziewicz, Jerzy Mielewski, Olga Kalicka, Monika Zamachowska, Agnieszka Rylik, Michał Mikołajczak, Jacek Kopczyński, Marcin Korcz, Wojciech Zieliński i wielu innych.

W biegu weźmie udział także przedstawiciel redakcji Polityki Zdrowotnej.

Przypominamy, że trasa symbolicznego, sztafetowego marszu, zachęcającego do świadomego dawstwa narządów, prowadzić będzie alejkami zespołu pałacowo-parkowego tuż przy wilanowskim pałacu. – Jesteśmy dumni, że Bieg po Nowe Życie ma okazję zagościć w miejscu tak wyjątkowym. Królewskie otoczenie pałacu idealnie wpisuje się w nasz tegoroczny jubileusz – zapowiada się wspaniałe wydarzenie – mówi dyrektor Biegu po Nowe Życie, Arkadiusz Pilarz.

Na przybyłych gości i kibiców czekać będzie szereg atrakcji, a każdy kto tego dnia pojawi się w Wilanowie, przy specjalnym namiocie Biegu po Nowe Życie będzie mógł porozmawiać z osobami po przeszczepieniu oraz otrzymać świadectwo woli – plastikową kartę z wyrażeniem indywidualnej zgody na pobranie po śmierci narządów do przeszczepienia. 

Tuż obok strefy wydarzenia pojawi się też specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa gdzie prowadzona będzie zbiórka krwi. W akcji uczestniczyć będą wolontariusze - krwiodawcy i członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi DAR SERCA. W tym miejscu będzie możliwość, by skorzystać również z opcji bezpłatnego badania przesiewowego w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C (WZW C).

Wszyscy, którzy nie będą mieli okazji pojawić się 7 września przy Pałacu w Wilanowie będą mogli oglądać transmisję na żywo z wydarzenia, która od godz. 11:40 dostępna będzie w głównym oknie portalu Onet.pl.

Patronat honorowy nad 15. Biegiem po Nowe Życie objął Minister Zdrowia RP Łukasz Szumowski.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz