USA: Pierwszy stan zakazuje smakowych e-papierosów

06 Września 2019, 14:59 e papieros vape

Michigan jest pierwszym amerykańskim stanem, którego władze chcą zakazania sprzedaży smakowych e-papierosów. Gretchen Whitmer - gubernator stanu - zapowiedziała, że nie będzie tolerancji dla e-papierosów o smakach atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży.

Zakaz, który zostanie nałożony przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej stanu Michigan ma dotyczyć zakazu sprzedaży zarówno internetowej, jak i detalicznej (w sklepach i na stacjach benzynowych), aromatyzowanych, nikotynowych urządzeń typu e-papierosy.

Stosowane regulacje nie zostały jeszcze przedstawione, ale jak zapowiedziały władze stanowe, będą elementem lokalnego prawa i po ich ukończeniu wejdzie w życie z 30-dniowym vacatio legis.

- Moim największym priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci - zapewniła gubernator i zasugerowania, że aromatyzowane płyny stosowane w e-papierosach są zachętą dla najmłodszych do sięgnięcia po urządzenia.

- Nasze dzieci zasługują na liderów, którzy będą walczyć o ich ochronę., Te śmiałe kroki położą w końcu kres nieodpowiedzialnym i zwodniczym praktykom - dodała gubernator.

Przypomnijmy, że obecnie e-papierosy i inne inhalatory nikotyny znalazły się pod bacznym okiem amerykańskich służb zdrowotnych m.in. CDC, które analizuje falę chorób płuc najprawdopodobniej wywołanych e-papierosami,a także FDA, która ocenia związek pomiędzy e-papierosami a napadami padaczkowymi.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Fundacja SeniorPlus Sobota, 07 Września 2019, 10:47
T czas na to by zaczęli PROPAGOWAĆ Wapowanie czystych Konopi wzbogaconych Kannabinoidami ! Które są bezpieczne i chronią przed wszelkimi chorobami XXI w i co do tego nie ma wątpliwości. Czas zakończyć do 2010 r. życie w CIEMNOGRODZIE ! Nie pozwólmy na wciskanie Nam bzdur pod płaszczykiem rzekomych instytucji Naukowych bo za nimi stoją Konsorcja farmaceutyczne wyniszczające,zaśmiecające nasz organizm ! Promujemy Waporyzatory z czystym olejem konopnym bez substancji odurzających 99,8% naturalne zawierające bogaty składnik kannabinoid. Zainteresowani konkretnymi materiałami mogą pisać na e-mail: generalny@o2.pl