M. Kidawa-Błońska: naprawimy służbę zdrowia

06 Września 2019, 12:44

– Naprawimy służbę zdrowia – zadeklarowała w piątek kandydatka na premiera Koalicji Europejskiej Małgorzata Kidawa-Błońska podczas konwencji programowej KO.

Zdrowie to jeden z punktów programu wyborczego Koalicji, który jak podkreślała zawiera zwykłe ludzkie sprawy, które trzeba rozwiązać.

- Naprawimy służbę zdrowia. Dojdziemy do maksimum 21 dni czekania do lekarzy specjalistów, m.in. poprzez maksymalne odciążenie lekarzy z niepotrzebnej biurokracji. Zapewnimy 60 minut jako maksymalny czas oczekiwania na lekarza w wypadkach, przywrócimy nocne i świąteczne dyżury by odciążyć SORy, zmniejszymy umieralność na raka i osiągniemy niski poziom europejski. Zdobędziemy na to środki z Unii Europejskiej – mówiła.

Zapowiedziała ponadto uzupełnienie pakietu dla seniorów. Chodzi m.in. o premię emerytalną do 20 tys. zł dla aktywnych zawodowo seniorów, a także zwolnienie emerytury z PIT dla tych, którzy pracują.

- Myślimy też mocno o seniorach mniej sprawnych - dodała. - W Polsce zbyt wiele osób staje przed tragicznym dylematem praca czy opieka nad rodzicami. Koalicja Obywatelska chce, żeby rodzina była razem. Domy spokojnej starości powinny być rozwiązaniem tylko wtedy, gdy nie ma już innego wyjścia. Takim rozwiązaniem może być proponowany przez nas czek, który pozwoli na sfinansowanie opieki nad seniorem. Czeki opiekuńcze będą opiewać do wysokości polowy najniższego wynagrodzenia, czyli do ponad 1 tys. zł - wyjaśniła.

Kandydatka Koalicji na premiera zapowiadała także zagwarantowanie dostępu do bezpłatnej procedury in-vitro oraz prawo do darmowego znieczulenia przy porodzie.

- Nadal będziemy rozmawiali z ludźmi, bo program musi być żywy i nadążać za potrzebami ludzi. W programie nie chodzi o nasze ambicje, ale o dobro Polaków - mówiła M.Kidawa-Błońska. Podkreśliła, że to co zostało ludziom dane, nie zostanie im zabrane.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Jack Piątek, 06 Września 2019, 20:04
Jaja sobie robicie?...
Piszcie o poważnych problemach ochrony zdrowia. Co nas obchodzi ta pani?