Ponad 100 sztafet na starcie 15. Biegu po Nowe Życie

09 Września 2019, 15:25

W ubiegłą sobotę w scenerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbył się 15. jubileuszowy Bieg po Nowe Życie. Ludzie biorący w nim udział pokazują, że po przeszczepieniu można prowadzić normalne, aktywne i ciekawe życie.

Bieg po Nowe Życie to wydarzenie, które ma sprawić, że zabiegów przeszczepień będzie się wykonywało w Polsce więcej. Osoby po przeszczepieniach idą w sztafetach nordic walking w towarzystwie osób znanych z ekranów telewizyjnych, planów filmowych, desek teatralnych, scen muzycznych  i kabaretowych, aren sportowych, i mediów, lekarzy oraz przedstawicieli partnerów wydarzenia dając świadectwo, że transplantacja to nowe życie.

100 sztafet – rekord!

W sobotę warszawiacy i turyści kibicujący uczestnikom wydarzenia zobaczyć mogli ponad 100 sztafet. To rekord Biegu po Nowe Życie.

Na trasę z jedynkami wyruszyli między innymi współtwórca i ambasador wydarzenia Przemysław Saleta, Piotr Zelt, Olga Kalicka, Rafał Zawierucha, Marta Kuligowska, Magdalena Stużyńska, Andrzej Nejman, Aleksandra Popławska, Jacek Kopczyński, Andrzej Młynarczyk, Marek Plawgo, Rafał Cieszyński, Łukasz Kadziewicz, Jerzy Mielewski, Michał Mikołajczak, Ewa Pacuła, Joanna Kuberska, Marcin Mroczek, Olga Borys, Mariola Bojarska Ferenc, Jolanta Fraszyńska, Anita Jańcia, Marcin Korcz, Monika Zamachowska, Robert Sowa, Jarosław Kret, Tomasz Iwan, Urszula Dębska, Jarosław Boberek, Ewa Kuklińska, Adrianna Borek, Michał Olszański, Radosław Brzóska, Wojciech Majchrzak, Elżbieta Romanowska, Mariusz Kałamaga i wielu innych. 

Na starcie wydarzenia pojawiła się także Barbara Wypych, aktorka filmowa i teatralna. Wzięła udział w Biegu po Nowe Życie już po raz drugi. - Wielu z nas nie zna ani jednej osoby po przeszczepie, ja też zaczęłam zgłębiać temat dopiero wtedy, gdy dostałam zaproszenie na Bieg po Nowe Życie. Osoby po przeszczepach, które tutaj spotkałam mają ogromny optymizm i wolę walki. Przychodzi mi do głowy taka myśl, że czasem trudno nam cieszyć się z tego co mamy, docenić w tym pędzie, w jakim żyjemy, zwłaszcza tutaj, w Warszawie, proste sprawy - mówi aktorka.

Koszykarz Cezary Trybański też uważa, że nadal mało wiemy na temat transplantacji narządów. Przyznaje, że wielu rzeczy dowiedział się dopiero na Biegu po Nowe Życie. - To wspaniała inicjatywa. Jeszcze podczas pierwszej edycji, w której wziąłem udział, podpisałem świadectwo woli, wsadziłem do portfela i zawsze noszę przy sobie - mówi sportowiec.

Choć 15. Bieg po Nowe Życie, tak jak wszystkie poprzednie, miał wymiar symboliczny, na mecie wszyscy szukali swojego miejsca na liście wyników. Tym razem najlepszą okazała się sztafeta Runners, którą poprowadził Paweł Kołodziej. Druga była trzyosobowa drużyna Radia ZET z Damianem Michałowskim, trzecia sztafeta Polnord z Piotrem Zeltem.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz