Ł.Szumowski o Funduszu Modernizacji Szpitali: pozwoli na sfinansowanie inwestycji

10 Września 2019, 15:17 szpital

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ocenił, że zapowiedziany na konwencji PiS Fundusz Modernizacji Szpitali będzie narzędziem, którego do tej pory nie było i pozwoli zwłaszcza szpitalom powiatowym na sfinansowanie inwestycji.

- To co zostało ogłoszone przez prezesa i premiera na konwencji czyli Fundusz Modernizacji Szpitali, będziemy mieli możliwość inwestowania w budynki, w sale operacyjne, w sale dla chorych. To jest niezwykle ważne. Szpitale powinny takie inwestycje w komfort, bezpieczeństwo pacjentów i pracowników  uzyskać - mówił minister zdrowia we wtorek pytany o Fundusz.

- Cieszę się, że w przyszłym roku ten fundusz ruszy i będziemy mogli inwestować nie tylko w wykonanie świadczeń, w kadry - jak do tej pory, ale także w strukturę tych szpitali, które tego potrzebują - dodał.

Jak mówił, szczegóły jeszcze nie są dopięte więc trudno stricte określić finansowanie.

- Będzie to narzędzie którego do tej pory nie było - ocenił. Jak mówił, fundusz posłuży głównie szpitalom powiatowym, ponieważ szpitale marszałkowskie, szpitale wojewódzkie mogą liczyć na finansowanie ze środków marszałka województwa, który ma - jak mówił minister - dużo większe budżety niż starości powiatów. - Wiemy, że tych pieniędzy zawsze w powiatach brakowało i szpitale powiatowe zawsze miały problem z finansowaniem inwestycji - dodał.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz