USA: Już pięć zgonów powiązanych z e-papierosami

11 Września 2019, 12:30 e papieros vape

W pierwszym tygodniu września liczba zgonów w USA związanych z tajemniczą chorobą u użytkowników e-papierosów sięgnęła pięciu przypadków. Kolejnych 450 pacjentów w 33 stanach wykazało dolegliwości chorobowe wynikające z korzystania z elektronicznych zamienników tradycyjnych papierosów - donosi CDC.

Stany Zjednoczone z całą powagą zajęły się wyjaśnianiem przypadków schorzenia, które powiązano z korzystaniem przez pacjentów z e-papierosów. Zdaniem CDC trwające dochodzenie ma przynieść odpowiedź na pytanie co było kluczowym czynnikiem, który sprawił że ponad 450 pacjentów zapadło na niezidentyfikowaną chorobę płuc z czego aż pięć osób (w Kalifornii, Illinois, Indianie, Minnesocie i Oregonie) zmarło.

Czy e-papierosy są szkodliwe?

Obecnie śledczy zajmują się analizą dokumentacji medycznej i prowadzą konsultacje z klinicystami w celu ustalenia możliwych przyczyn choroby. Dotychczasowe ustalenia wskazują jednak na to, że u pacjentów choroba to efekt narażenia na działanie substancji chemicznych zawartych w liquidzie.

Niezaleznie od trwającego śledztwa eksperci zaapelowali o zachowanie ostrożności. Z e-papierosów nie powinny korzystać dzieci i młodzież oraz kobiety w ciąży. Dorośli, którzy nie zmagają się z nałogiem nikotynowym, nie powinni sięgać po e-papierosy, natomiast osoby z nich korzystające powinny zaopatrywać się w płyny wyłącznie w specjalnych sklepach.

- Dorośli palacze, którzy próbują rzucić palenie, powinni stosować leczenie oparte na dowodach, w tym porady i leki zatwierdzone przez FDA. Jeśli potrzebujesz pomocy w rzucaniu palenia z wyrobów tytoniowych, w tym e-papierosów, skontaktuj się ze swoim lekarzem lub innym profesjonalistą medycznym- zaapelowało do Amerykanów CDC.

 

AM

Zobacz również:

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

edu Piątek, 10 Stycznia 2020, 9:04
Dlaczego nie mówi się że rocznie w samych stanach umiera około 480 tysiecy osób od palenia tytoniu.
Polityka zdrowotna Środa, 20 Listopada 2019, 23:46
Zanotowano 4mln zgonów od papierosów
Czerniak Czwartek, 19 Września 2019, 8:49
Siema
tak Środa, 18 Września 2019, 11:09
Leją podrobione gowno z "cbd" i to wdychaja...
to tak jak zakazać sprzedaży kieliszków bo ktoś pijąc z nich metanol oślepł xD
CNKPL95 Czwartek, 12 Września 2019, 19:13
Hahahahahhaha od 10 lat nie odnotowano żadnych chorób związanych z epapierosami i nagle cyk 450 osob od Szlaga xD. Koncerny tytoniowe płaczą bo tracą pieniadze
Loker Środa, 11 Września 2019, 21:21
Tylko w United Snakes
Nie spec Środa, 11 Września 2019, 19:59
Jeżeli piszecie takie rzeczy może warto czasem coś do końca przeczytać :) głównie chodzi o liquidy gdzie występuje również thc a także witamina e która po podgrzaniu jest szkodliwa dla dróg oddechowych ,także nie siejcie propagandy