Szczepionka przeciw grypie dostępna w 2. połowie września

12 Września 2019, 9:47 Szczepienia

Firma Sanofi Pasteur (dział szczepionek Grupy Sanofi), poinformowała, że VaxigripTetra – szczepionka przeciw grypie – będzie dostępna w Polsce w drugiej połowie września 2019 r. Opóźnienie wynika z terminu wydania rekomendacji WHO dot. szczepów dla półkuli północnej na sezon 2019-2020.

VaxigripTetra to zawiesina do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce, czterowalentna szczepionka (rozszczepiony wirion), inaktywowana, 1 amp.-strzyk. 0,5 ml z igłą, EAN 5909991302108 refundowana dla osób powyżej 65 roku zycia.

Według Sanofi Pasteur, opóźnienie w dostępności szczepionki w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku, jest spodziewane. Przyczyną jest opóźnione o miesiąc wydanie rekomendacji WHO dotyczących szczepów szczepionkowych dla półkuli północnej na sezon 2019-2020, co miało istotny wpływ na proces produkcyjny szczepionki.

W ocenie producenta, termin dostępności szczepionki VaxigripTetra nie będzie miał wpływu na uodpornienie pacjentów – rekomendowany okres szczepień przypada przed szczytem zachorowań na grypę, który w Polsce ma miejsce od stycznia do marca.

Szczepienie można przeprowadzić w dowolnym momencie sezonu grypowego z zastrzeżeniem, że czas potrzebny na wykształcenie odporności to 2-3 tygodnie.

Źródło: NIL

BPO

Polecamy także:

Grypa: szczepionki na nowy sezon już dostępne na polskim rynku

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Wojciech Stefaniak Piątek, 25 Października 2019, 10:39
Po co te informacje skoro szczepionki ulgowej nie ma w aptekach
Ewa Katowice Wtorek, 22 Października 2019, 13:59
Ewa z Katowic szczepię się 15 lat na grypę , mam arytmie serca co roku robię to pod koniec sierpnia lub początek września w tym roku moja przychodnia EPIONE na ul. Zawiszy Czarnego Katowice ciągle mnie zbywa , ciągle brak waksigrip . litości litości może ktoś mi pomoże mam recepte na szczepionke waksi grip.....