Zarządzenie NFZ dot. stomatologii wprowadzające zapisy ust. o opiece w szkołach

12 Września 2019, 10:26 Stomatologia

Wprowadzenie do umów w zakresach świadczeń ogólnostomatologicznych, świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia oraz świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia udzielanych w dentobusie, a ponadto nielimitowania świadczeń udzielanych uczniom - przewiduje opublikowane przez NFZ zarządzenie.

Chodzi o zarządzenie z 11 września 2019 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne.

Jak wyjaśnia NFZ, zarządzenie to ma na celu wprowadzenie w zakresie leczenia stomatologicznego przepisów ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami. Od 12 września opieka zdrowotna nad uczniami w szkołach według nowych zasadKomisja Stomatologiczna NRL: ustawa o opiece w szkołach nie rozwiąże problemów opieki stomatologicznej

- Zmiany polegają na wprowadzeniu do umów w zakresach świadczeń ogólnostomatologicznych, świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia oraz świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia udzielanych w dentobusie, nielimitowania świadczeń udzielanych uczniom - czytamy w uzasadnieniu.

Fundusz wyjaśnił, że skutki finansowania przyjętych rozwiązań nie powodują zmiany planu finansowego.

Źródło: NFZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz