Producent wycofuje z rynku elektroniczną nianię

12 Września 2019, 13:28

BrandLine Group poinformowało o wycofaniu z obrotu elektronicznej niani z płytką monitorującą oddech BabyLine Angel (EAN: 5902581654984) - wszystko przez fakt, że produkt nie był zarejestrowany jako wyrób medyczny.

Producent tłumaczy, że niania i monitor sprzedawany pod popularną marką Lionello, uznany został przez prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych za wyrób medyczny. Brandline Group przyznała, że nie przeprowadziła przed wprowadzeniem na rynek produktu niezbędnej oceny jego zgodności z tzw. wymaganiami zasadniczymi. W efekcie producent nie dowiódł, że produkt jest bezpieczny i skuteczny.

W komunikacie zastrzeżono jednak, że niania BabyLine Angel wykazywała się dobrymi parametrami i dotychczasowi klienci byli zadowoleni z jej działania.

- Przez cały okres sprzedaży odnotowaliśmy zaledwie osiem zgłoszeń reklamacyjnych- zapewniła firma. Jednocześnie zadeklarowała, że swoim klientom zwrócił pełny koszt produktu- w kwocie w której został on zakupiony.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz