Lekarze w workach przed MZ: 30 tys. Polaków umiera przez chory system

12 Września 2019, 11:25

Porozumienie Rezydentów OZZL urządziło w czwartek przed siedzibą ministerstwa zdrowia Flash Mob. Rezydenci położyli się na chodniku w czarnych workach symbolizujących to, że 30 tys. Polaków umiera przez chory system ochrony zdrowia.

Według rezydentów z powodu braku finansowania, złej organizacji i braków kadrowych umiera w Polsce niepotrzebnie 30 tysięcy Polaków.

Przy kilkunastu czarnych workach imitujących zwłoki ustawiono tabliczki z hasłami np.: "Zmarł w wieku 25 lat. W SOR nie było lekarza", " Zmarła w wieku 36 lat. Nie doczekała leków onkologicznych".

 

- Dbamy o rozwój kadr medycznych, zwiększamy liczbę miejsc na uczelniach kształcących oraz zwiększyliśmy nakłady na ochronę zdrowia, zgodnie z zapisami porozumienia zawartymi między Prezesem NFZ, Ministrem Zdrowia oraz Porozumieniem Rezydentów – odniosła się do akcji podczas środowej konferencji w ministerstwie, Józefa Szczurek-Żelazko.  - Tylko wspólne rozmowy i dobra wola do zmiany sytuacji może przynieść pozytywne efekty – zaapelowała.

JK, BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz