Manchester ogłasza stan zagrożenia spowodowany zanieczyszczeniem powietrza

12 Września 2019, 14:47 smog

NHS w aglomeracji Manchesteru ogłosiły stan wyjątkowy, zobowiązując się do podjęcia dalekosiężnych działań mających na celu „ograniczenie emisji dwutlenku węgla i zapobieganie związanymi z jego nadmierną emisją chorobom”.

 

Oznacza to, że ​​aglomeracja Manchesteru jest pierwszym zintegrowanym systemem opieki - zdefiniowanym jako działające wspólnie organy NHS i samorządu, które ogłosiły stan wyjątkowy z powodu zanieczyszczenia powietrza. Do 2050 r. ma zostać osiągnięta zerowa emisja dwutlenku węgla, a w przeciągu najbliższych lat region Manchesteru ma stać się jednym z najzdrowszych, najczystszych i najbardziej ekologicznych regionów miejskich na świecie. Plan, nazwany planem partnerstwa w zakresie zdrowia i polityki społecznej, będzie opierał się na istniejących już akcjach mających na celu ograniczenie szkodliwego wpływu działalności człowieka na środowisko, tj. ograniczenia emisji węgla dzięki użyciu energii z alternatywnych źródeł. 

Lord Peter Smith, przewodniczący planu partnerstwa w zakresie zdrowia i polityki społecznej, powiedział, że NHS: „uznała zmianę klimatu za największe zagrożenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia” i stwierdził, że należy działać już teraz.

NHS w Manchesterze podejmie proste działania w celu poprawy stanu środowiska, tj. poprawa transportu organizowanego przez NHS, zmiana produktów dostarczanych do placówek NHS na bardziej ekologiczne i zmniejszenie zużycia szkodliwych gazów używanych do znieczulenia.

Źródło: pharmatimes

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz