Przegląd prasy

17 Września 2019, 9:12 prasa

Długi rosną szybciej niż przychody – Dziennik Gazeta Prawna (Klara Klinger, s.A7) – Zwiększa się zadłużenie i liczba szpitali, które mają problemy finansowe – wynika z analizy sytuacji szpitali powiatowych.

Ta ustawa nie wzmacnia pozycji farmaceuty – Dziennik Gazeta Prawna s.B5- Rozmowa z Maciejem Konarowskim, adwokatem z KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński, nt. projektu ustawy o zawodzie farmaceuty.

Nowe technologie – Super Express – Materiał z wypowiedziami ekspertów z Forum Ekonomicznego w Krynicy. M.in. o szczepieniach, telemedycynie, finansowaniu farmakoterapii i kryzysie lekowym.

Zdrowie blisko płacy minimalnej – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) – Jej podwyższenie do 4 tys. zł spowodowałoby istną rewolucję w ochronie zdrowia- obecnie duża część pracowników zarabia na granicy minimum.

Bankructwo firmy winnej epidemii opioidowej – Dziennik Gazeta Prawna (Radosław Korzycki, s.a16) – Producent silnie uzależniającego leku poszedł na ugodę i zapłaci wielimiliardowe odszkodowanie. Chodzi o Purude Pharma, która zbiła majątek na produkcji oxyconitu.

Milion od ministerstwa nie uratuje szpitali – Rzeczpspolita (Karolina Kowalska, s.A14) – 92 proc. lecznic po I półroczu wykazało stratę, która w końcu roku może wynieśc średnio 5 mln zł. Opinia prof. Eweliny Nojszewskiej, ekonomistki SGH.

Pionierska technologia- koniec z zastrzykami – Rzeczpospolita (Michał Duszczyk, s.L2) – Biotts- spółka z Wrocławia – rozwija autorskie receptury leków w obszarze onkologii, dermatologii oraz chorób autoimmunologicznych.

E-medycyna teraz i w przyszłości – Super Express, s.10 – Rozmowa z Anną Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED. Nt. e-zdrowia.

Karetka wywróciła się z pacjentką – Super express, s.3- Zderzenie karetki z samochodem osobowym w Warszawie.  3 osoby, w tym pacjentka poszkodowane.

Coraz więcej e-recept  - Nasz Dziennik ,s.6 – Od początku funkcjonowania systemu zostało już wystawionych 8 mln e-recept.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz