Min. Zdrowia: nadwykonania w wentylacji mechanicznej będą zapłacone

17 Września 2019, 15:38

Nadwykonania w wentylacji mechanicznej będą zapłacone - zapewnił we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski odnosząc się do informacji, w 7 województwach placówki udzielające świadczeń pozaszpitalnej wentylacji mechanicznej wstrzymują przyjęcia pacjentów z powodu braku reakcji na apel o wypłatę zaległych nadwykonań za 2018 rok.

Chodzi o informacje od świadczeniodawców o wstrzymaniu przyjęć.

- To kolejny fake news, bo nie ma braku reakcji na nadwykonania - ocenił minister zdrowia podczas wtorkowej konferencji prasowej.

- Dokładnie tak samo co roku wyglądało płacenie nadwykonań. (...) Nadwykonania w wentylacji mechanicznej będą zapłacone - zapewniał Ł.Szumowski.

Także p.o. prezesa NFZ Adam Niedzielski uspokajał, że "nie ma tu zagrożenia dla ciągłości realizowania tej procedury".

– Chciałbym wszystkich uspokoić. Mamy już wypracowany pewien model współpracy i zawsze pod koniec roku bilansujemy nadwykonania z niewykonaniami. Sprawy związane z finansowaniem nadwykonań będą systematycznie pod koniec roku realizowane. Nie ma tu zagrożenia dla ciągłości realizowania tej procedury - mówił A. Niedzielski.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

pulmo Wtorek, 17 Września 2019, 16:44
Nie no tak, Rudy maluje trawe, co wyglada tak samo nie ma problemu jak postraszy ze sie chorych nie przyjmie to placa cywilizowany kraj